Tento web Vás žádá o souhlas s používáním souborů cookie, které využívá k vylepšování poskytovaných služeb a k interním analýzám, ale nikoli pro reklamní účely. Vaši volbu bude následně možné kdykoli změnit ve spodní části stránky.

Proč homeopatie?Proč homeopatie?

Samuel Hahnemann - zakladatel homeopatie Každý organismus má své vlastní vnitřní řídící centrum, které udržuje tento organismus v rovnováze, tedy ve stavu zdraví, a to i za měnících se okolních podmínek. Nastane-li porucha tohoto řídícího centra, organismus onemocní, a to se projeví příznaky choroby. Lze říci, že princip homeopatie je takový, že homeopatický lék dá špatně fungujícímu řídícímu centru informaci o chybě a současně i o její opravě. Během tohoto procesu (tedy uzdravování) může přechodně dojít ke zvýraznění některých potíží.

Homeopatie je tedy velmi moudrý léčebný systém, ve kterém správně vybraný homeopatický lék uzdravuje organismus na všech úrovních, tj. fyzické, emocionální i mentální.

Jak homeopatie funguje?

Homeopatie využívá několika zákonů, z nichž nejdůležitější jsou zákon podobnosti a zákon minimálních dávek. Pro jejich objasnění použiju jako příklad stav, který zažíváme při krájení cibule. Z nosu nám teče velké množství řídkého, dráždivého sekretu, hodně nám slzí oči a máme potřebu odejít na čerstvý vzduch, kde se nám uleví. Má-li pacient rýmu, při které má odřený nos, ze kterého mu, jak se lidově říká, teče jak z kohoutku, slzí mu oči a cítí se lépe na čerstvém vzduchu, pomůže mu lék Allium cepa, který je vyroben z cibule jejím vyluhováním a mnohonásobným zředěním tohoto výluhu. Homeopatie je tedy o hledání látky (léku), která u zdravého člověka vyvolává stejné příznaky, které má pacient. Po mnohonásobném zředění (v minimální dávce) je pak tato látka schopna tyto příznaky léčit.

Léčba dle zásad homeopatie je tudíž „šitá každému člověku na míru“, nepotlačuje projevy nemoci, ale posiluje vlastní obranné síly organismu.

Jak probíhá takové homeopatické vyšetření se dočtete zde.

  • je pro Vás k dispozici zdarma
  • v žádném případě nenahrazuje konzultaci s homeopatem

laryngitita 18 měsíčního dítěte

9. března 2020, 04:22

Dobrý den, vnučka prodělává larzngitidu. Rok byla úplně zdravá. Chtěli bychom posílit její imunitu, už i kvůli hrozícímu koronaviru.
Prosím o radu, jaká homeopatika jí dávat.

Děkuji a přeji hezký den J. Lukešová

Jitka

Re: laryngitita 18 měsíčního dítěte

9. března 2020, 05:31

Dobrý den, homeopaticky lze ovlivnit jak akutní stav laryngitidy, tak celkově posílit imunitu organismu, obvykle ale v několika následných krocích, většinou s použitím více než jednoho homeopatika. Nicméně je zapotřebí homeopatika vybírat podle co nejpřesnější znalosti celkového zdravotního stavu pacienta a reakcí jeho organismu na okolní podmínky. Doporučuji Vám proto osobní návštěvu s Vaší vnučkou u homeopata, se kterým vše zkonzultujete.

Jitka

bolest zad a kloubů

8. února 2020, 14:49

Dobrý den,chci se zeptat.Manželovi je 69let,má cukrovku ,vysoký tlak,artrózu,soustavnou bolest kyčlí a kloubů ruky,teď se nemůže narovnat.Je fyzicky a psychicky velmi vyčerpaný,mluví o smrti.Je něco,co mohlo pomoci?Děkuji za radu.

Jana Voštová

Re: bolest zad a kloubů

9. února 2020, 20:01

Dobrý den, vzhledem k většímu počtu zdravotních potíží a velkému vyčerpání nejen na fyzické, ale i psychické rovině není vhodné doporučovat homeopatikum bez detailního rozboru zdravotního stavu pacienta. Je tudíž zapotřebí osobní konzultace u homeopata.

Jitka

oteklá horní víčka

18. prosince 2019, 15:56

Dobrý den, už nějakou dobu mám oteklá horní víčka, pocit suchých a unavených očí. Poradíte?

Šárka

Re: oteklá horní víčka

19. prosince 2019, 20:14

Dobrý den, homeopatik, o kterých lze uvažovat na řešení Vámi popsaných potíží, je větší počet, proto bez znalosti dalších reakcí Vašeho organismu Vám nemohu dát konkrétní doporučení. Vhodná by byla osobní konzultace u homeopata, který provede celkový rozbor Vašeho zdravotního stavu a podle toho doporučí vhodné homeopatikum.
Obecně jen mohu uvést některé možnosti.
Otoky obecně může řešit např. Apis (zde pacient obvykle nepociťuje žízeň, je horkokrevný, má rád čerstvý vzduch a otoky mají světlé zbarvení, jsou už na pohled vodnaté.
Otoky očních víček trpí např. pacienti, kteří potřebují Kali carbonicum, ale otoky zde bývají lokalizované spíš do oblasti dolních víček. Tento pacient je celkově zimomřivý, nemá rád průvan, často má chodidla nohou citlivá k jakémukoliv doteku, může být unavený po jídle. Bývá zde často i nespavost, pacient se bez jakékoliv příčiny budívá mezi 2. až 5. hodinou ranní.
Tímto výčet možných homeopatik zdaleka nekončí, jak jsem již uvedla.

Jitka

dceři vadí oblečení

23. května 2019, 08:20

DEobrý den od malička dceři vadí oblečení těsné,šustivé,řeší švi,myslela jsem si,že to je jen období a proto kupovala o velikost větší a ze slabích bavlněnych materialů,ale zhoršuje se to také nemá ráda,když se naní někdo dívá dost se zahaluje,aby jí nebyli vidět kolena třeba v létě sukni jen pod kolena ted nosí i takový dlouhý svetřík,aby jí nebyl viděn zadek.Dceři je 13 let.

Michaela

Re: dceři vadí oblečení

23. května 2019, 15:39

Dobrý den, v úvahu připadá více možných homeopatik, jednoznačné doporučení vám bohužel dát nemohu. Navíc se jedná i o záležitosti v oblasti psychiky, proto by nebylo vhodné "zkusit" nějaké homeopatikum. Proto Vám doporučuji osobní konzultaci u homeopata, aby se při výběru homeopatika mohlo přihlédnout k celkovému zdravotnímu zdravotnímu stavu Vaší dcerky a k reakcím jejího organismu na vnější prostředí.

Jitka

Strach z jehel

18. března 2019, 14:42

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, které homeopatikum je vhodné na odstranění strachu z jehel, konkrétně z odběru krve?
Děkuji

Pavel

Re: Strach z jehel

19. března 2019, 19:50

Dobrý den, obecně platí, že nejlepších výsledků se vždy dosáhne podáním homeopatika, které celkově odpovídá zdravotnímu stavu pacienta, tzn. zohledňuje všechny poacientovy potíže. Co se týká pouze symptomatické, nikoliv celostní léčby, strach z jehel, případně jiných špičatých předmětů je velmi silně vyjádřen např. u homeopatika Silicea terra. Pokud se jedná o strach z odběru krve, bylo by dobré zabývat se tím, zda i zde je tento strach vyvolán tím, že odběr je prováděn jehlou, či zda roli hraje pohled na krev nebo zda odběr krve je doprovázen nějakými fyzickými projevy, např. pocitem na omdlení ap.

Jitka

« <  1  2  3  4  5  6  ...  >  »Preskripce homeopatických přípravků je závislá na celostním vyšetření homeopatem, proto jakékoli užití homeopatika dle odpovědí v této poradně je na vlastním rozhodnutí uživatele těchto webových stránek a homeopat nenese za následky podání žádnou zodpovědnost.

kontakt

Jitka Vaníčková, P. G. Hom.

jitka@homeo-poradna.cz
+420 605 123 249

homeopatická poradna

Sicherova 1601/14
Praha 14 - Kyje
198 00