Tento web Vás žádá o souhlas s používáním souborů cookie, které využívá k vylepšování poskytovaných služeb a k interním analýzám, ale nikoli pro reklamní účely. Vaši volbu bude následně možné kdykoli změnit ve spodní části stránky.

Proč homeopatie?Proč homeopatie?

Samuel Hahnemann - zakladatel homeopatie Každý organismus má své vlastní vnitřní řídící centrum, které udržuje tento organismus v rovnováze, tedy ve stavu zdraví, a to i za měnících se okolních podmínek. Nastane-li porucha tohoto řídícího centra, organismus onemocní, a to se projeví příznaky choroby. Lze říci, že princip homeopatie je takový, že homeopatický lék dá špatně fungujícímu řídícímu centru informaci o chybě a současně i o její opravě. Během tohoto procesu (tedy uzdravování) může přechodně dojít ke zvýraznění některých potíží.

Homeopatie je tedy velmi moudrý léčebný systém, ve kterém správně vybraný homeopatický lék uzdravuje organismus na všech úrovních, tj. fyzické, emocionální i mentální.

Jak homeopatie funguje?

Homeopatie využívá několika zákonů, z nichž nejdůležitější jsou zákon podobnosti a zákon minimálních dávek. Pro jejich objasnění použiju jako příklad stav, který zažíváme při krájení cibule. Z nosu nám teče velké množství řídkého, dráždivého sekretu, hodně nám slzí oči a máme potřebu odejít na čerstvý vzduch, kde se nám uleví. Má-li pacient rýmu, při které má odřený nos, ze kterého mu, jak se lidově říká, teče jak z kohoutku, slzí mu oči a cítí se lépe na čerstvém vzduchu, pomůže mu lék Allium cepa, který je vyroben z cibule jejím vyluhováním a mnohonásobným zředěním tohoto výluhu. Homeopatie je tedy o hledání látky (léku), která u zdravého člověka vyvolává stejné příznaky, které má pacient. Po mnohonásobném zředění (v minimální dávce) je pak tato látka schopna tyto příznaky léčit.

Léčba dle zásad homeopatie je tudíž „šitá každému člověku na míru“, nepotlačuje projevy nemoci, ale posiluje vlastní obranné síly organismu.

Jak probíhá takové homeopatické vyšetření se dočtete zde.

  • je pro Vás k dispozici zdarma
  • v žádném případě nenahrazuje konzultaci s homeopatem

Tehotenstvo

6. října 2018, 21:33

Dobrý deň,
chcela by som Vás poprosiť o radu. Som v druhom trimestri tehotenstva a mám neovládateľné chute na jedlo, najmä sladké. Neustále som hladná a už som veľmi veľa pribrala . Pripisujem to hormónom, ale nie som ani psychicky úplne vyrovnana - máme problémy s mmanželom. Potrebovala by som tieto chute na jedlo dostať pod kontrolu .

Dakujem veľmi pekne za odpoveď

Mária Slovensko

Re: Tehotenstvo

7. října 2018, 19:40

Dobrý den paní Mária, lze uvažovat o velké skupině homeopatik, proto mohu zmínit pouze některá z nich.
Tzv. "vlčí hlad" s velkou chutí na sladké má např. Lycopodium. Tento pacient obvykle též trpí silným nadýmáním, je spíš zimomřivý. Má velmi v oblibě teplé nápoje, odmítá studené. Tzv. denní minimum, tedy období, kdy se v rámci dne cítí nejméně v pohodě, je mezi 16. a 20. hodinou, též ranní vstávání na budíka je pro něj dost obtížné.
Dále lze uvažovat např. o Sulfuru, je to lék, kde sice není až tak zvýrazněný hlad (kromě 11. hodiny dopoledne, kdy je hlad tak velký, že se musí najíst), ale pacient má velmi rád sladké. Dále miluje ostrá, kořeněná jídla, ale obvykle se mu po nch objeví zažívací potíže. Má velkou žízeň, teplotu nápojů preferuje studenou. Další typické znaky jsou stolice ráno kolem 5. hodiny, kdy je potřeba tak silná, že ho to donutí vstát z postele. Pacient má velmi horké nohy, rád je ochlazuje a v noci nesnáší přikrytí nohou, vystrkuje je z pod pokrývky. Pacient obvykle trpí nějakou formou kožních vyrážek, které silně svědí.
Další možnost je např. Calcarea carbonica. Pacient má velkou chuť na sladké, často na samotný cukr. Velmi snadno přibírá na váze. Má velmi studené, vlhké nohy, na noc potřebuje do postele ponožky. Bývá potivý, potí se mu hlavně v noci hlava vzadu na zátylku. Je to pacient zimomřivý, citlivý na chlad a vlhko.
Dále např. Sepia, zde má pacientka chuť specielně na čokoládu, dále miluje kyselé. Je zimomřivá, je jí lépe, když se hýbe, a pokud se nají, pocit prázdna v žaludku to obvykle nezlepší. Poslední dva zmíněné léky obtěžuje zácpa.
V každém případě doporučuji osobní konzultaci u homeopata, je zapotřebí provést celkový rozbor Vašeho zdravotního stavu.

Jitka

Dotaz na OCD

31. srpna 2018, 20:39

Dobry den.Dcera vek 13let.Jiz skoro 2roky se leci antidepresivy a antipsychotiky.Jeji stav byl velmi vazny musela byt i hospitalizovana v nemocnici.Po roce a ul zlepseni o 70% a ja ji chtela jeste vic pomoci tak jsem nasla homeopatku ktera ji k lekum pridala homeopatika a dcera se o 90% zhorsila a bude muset opet do nemocnice.Je tohle normalni u homeopatie ze se clovek takto zhorsi?Homeopatka tvrdi ze to neni jeji vina ale me se to nejak nezda.Dekuji za rychlou odpoved.Blazkova

Libuše

Re: Dotaz na OCD

1. září 2018, 08:52

Dobrý den paní Libuše. Zhoršení po podání homeopatického léku má nastat a obvykle je to známka správného výběru léku. Obvykle píšu záměrně, protože v některých případech tomu tak nemusí být. Pokud se jedná o to "správné" zhoršení, podle vitality a síly organismu pacienta je různě dlouhé (od hodin u velmi vitálních po případně i několik týdnů u slabých jedinců) a i jeho projevy jsou podle vitality člověka různě intenzívní (vitalita organismu je ale v klasické homeopatii posuzována podle naprosto jiných kritérií než tomu je v běžné medicíně). Po odeznění tohoto "správného" zhoršení nastává, opět podle vitality člověka, zlepšení jeho celkového stavu. A toto následné zlepšení je hlavní rozdíl oproti druhému typu zhoršení, které také může být různě dlouhé a různě intenzívní, ale na jeho konci nenastupuje zlepšení stavu pacienta. U obou druhů zhoršení může být stav pacienta natolik vážný, že je třeba léčba tohoto zhoršení, ať homeopatická nebo pomocí klasické medicíny.

Jitka

Traumeel 10Ampullen

15. června 2018, 18:58

Dobry den chtěla bych jse zeptat zda na tyto injkce jsou to pry taky naky Homeopatika muze byt alergie a to ve forme horsiho dychani ??po aplikovani injekce ted 3, ma jich byt 10. A zda by mnelo smysl pokracovat v lecbe ? Ilona

Ilona

Re: Traumeel 10Ampullen

16. června 2018, 17:43

Dobrý den Ilono, ano, přípravek Traumeel je homeopatický. "Alergie" se zde u některých pacientů může v určitých situacích projevit, a to nejrůznějšími způsoby. Pokud dechové obtíže, které Vás v současnosti obtěžují, jsou pro Vás neobvyklé, nikdy jste na ně netrpěla a objevily se až po aplikaci Traumeelu, je možné, že zde může být souvislost. Zda v léčbě pokračovat, konzultujte, prosím, s lékařem, který Vám tuto léčbu naordinoval.

Jitka

cukrovka

2. března 2018, 23:04

Dobry den mam 7 ročnu dceru je sledovana na diabetologii už 4 roky je na diete ale inzulinu se nejspiš nevyhne,za posledni 4mesíce nam cukr kolíše od 4,9-10,5 prevažne ma 6,3 a viš znamej nam poradil syzigium ch5 ale baz uspechu tabletku podavame na lačno,1 tabletku 2 x tydne chcem se zeptat či užíva tabletky spravne či je jine davkovani nebo jine leky prosim o radu chceme dcerku udržet co nejdele od injekci dekuji

lukass

Re: cukrovka

5. března 2018, 05:26

Dobrý den, omlouvám se, zde se nemohu nijak vyjadřovat. Pokud Vaší dcerce bylo homeopatikum někým doporučeno, prosím, konzultujte vše s tímto dotyčným, on ví, proč Vám doporučil toto homeopatikum a v tomto dávkování a pokud se zdravotní stav Vaší dcerky nevyvíjí optimálně, případnou změnu v doporučení by opět měl provést tento dotyčný.Z mého úhlu pohledu není vhodné zasahovat do léčby pacienta, o jehož celkovém zdravotním stavu nemám naprosto žádné informace.
Děkuji Vám za pochopení.

Jitka

Alergia

21. února 2018, 09:53

Dobry den.
Mam celorocnu alergiu na prach a roztoce.
Trapi ma neustale kychanie,vodnata nadcha a suchy kasel.
Mohli by ste mi poradit, ake homeopatikum by bolo pre mna vhodne?
Dakujem
Iveta

Iveta

Re: Alergia

23. února 2018, 05:08

Dobrý den Iveto, nemohu Vám bohužel dát konkrétní doporučení, k tomu je zapotřebí udělat celkový rozbor Vašeho zdravotního stavu a reakcí Vašeho organismu na okolní podněty; homeopatik, která mohou pozitivně ovlinit Vámi popisované potíže je, několik desítek, a je nutné právě na základě informací získaných při podrobném rozboru z nich vybrat pro Vás to nejvhodnější. Takže zmíním jen několik léků, o kterých lze uvažovat u Vámi popisovaných potíží.
Je to např. Nux vomica. Zde je pacient velmi citlivý na okolní vlivy (vůně a zápachy-vyvolávají silné kýchání, hluk...), je zimomřivý, vyskytuje se hodně zažívacích potíží (pocit plnosti, tíhy a rozepětí břicha po jídle-nesnese kolem nic těsného kolem břicha, zácpa s neúčinným nucením na stolici, často má v břiše křečovité bolesti po jídle nebo před stolicí). Pacient je velmi zaměřený na práci, často až workholik, je soutěživý, má potřebu podávat vysoký výkon (totéž vyžaduje i od svého okolí, snadno je velmi podrážděný a má výbuchy vzteku, pokud okolní lidé tento vysoký výkon nepodávají), k dosažení tohoto výkonu při únavě pije hodně kávy, alkoholu, kouří cigarety...Zdravotní potíže se vyvinou často právě z důvodu přepracování.
Dále lze uvažovat např. o homeopatiku Natrum muriatikum. Zde se jedná o pacienta obvykle spíše uzavřeného, potíže se často vyvinou po prožitém smutku např. po úmrtí blízkého člověka, rozchodu s partnerem...Pacient je obvykle horkokrevný, typická je citlivost očí na sluneční světlo (potřebuje nosit sluneční brýle), trpívá na bolesti hlavy, které jsou nejhorší v průběhu dne. Má velkou žízeň, vyhovují mu studené nápoje; velmi preferuje slané a naopak nedělají mu dobře tučná jídla. Obvykle se lépe cítí na čerstvém vzduchu.
Dále např. uvedu Allium cepa. I zde se pacient cítí lépe na čerstvém vzduchu a potíže jsou zhoršeny v uzavřeném, teplém prostoru. Zde je typické, že rýma velmi odírá okolí nosních dírek a pacient trpí na poměrně silné slzení, kýchání je prudké; kromě pobytu v teplé místnosti je pacientovi obvykle hůře večer. Toto homeopatikum se dle výše uvedeného popisu "hodí na většinu alergických potíží", ale pozor!!: pokud to není pro pacienta "jeho lék", po jeho užití se může stav alergie zhoršit, nastává i silná dušnost!!
Toto je jen velmi omezený výčet léků přicházejících do úvahy. Proto Vám doporučuji osobní konzultaci u homeopata.

Jitka

« <  1  2  3  4  5  6  ...  >  »Preskripce homeopatických přípravků je závislá na celostním vyšetření homeopatem, proto jakékoli užití homeopatika dle odpovědí v této poradně je na vlastním rozhodnutí uživatele těchto webových stránek a homeopat nenese za následky podání žádnou zodpovědnost.

kontakt

Jitka Vaníčková, P. G. Hom.

jitka@homeo-poradna.cz
+420 605 123 249

homeopatická poradna

Sicherova 1601/14
Praha 14 - Kyje
198 00