Tento web Vás žádá o souhlas s používáním souborů cookie, které využívá k vylepšování poskytovaných služeb a k interním analýzám, ale nikoli pro reklamní účely. Vaši volbu bude následně možné kdykoli změnit ve spodní části stránky.

Proč homeopatie?Proč homeopatie?

Samuel Hahnemann - zakladatel homeopatie Každý organismus má své vlastní vnitřní řídící centrum, které udržuje tento organismus v rovnováze, tedy ve stavu zdraví, a to i za měnících se okolních podmínek. Nastane-li porucha tohoto řídícího centra, organismus onemocní, a to se projeví příznaky choroby. Lze říci, že princip homeopatie je takový, že homeopatický lék dá špatně fungujícímu řídícímu centru informaci o chybě a současně i o její opravě. Během tohoto procesu (tedy uzdravování) může přechodně dojít ke zvýraznění některých potíží.

Homeopatie je tedy velmi moudrý léčebný systém, ve kterém správně vybraný homeopatický lék uzdravuje organismus na všech úrovních, tj. fyzické, emocionální i mentální.

Jak homeopatie funguje?

Homeopatie využívá několika zákonů, z nichž nejdůležitější jsou zákon podobnosti a zákon minimálních dávek. Pro jejich objasnění použiju jako příklad stav, který zažíváme při krájení cibule. Z nosu nám teče velké množství řídkého, dráždivého sekretu, hodně nám slzí oči a máme potřebu odejít na čerstvý vzduch, kde se nám uleví. Má-li pacient rýmu, při které má odřený nos, ze kterého mu, jak se lidově říká, teče jak z kohoutku, slzí mu oči a cítí se lépe na čerstvém vzduchu, pomůže mu lék Allium cepa, který je vyroben z cibule jejím vyluhováním a mnohonásobným zředěním tohoto výluhu. Homeopatie je tedy o hledání látky (léku), která u zdravého člověka vyvolává stejné příznaky, které má pacient. Po mnohonásobném zředění (v minimální dávce) je pak tato látka schopna tyto příznaky léčit.

Léčba dle zásad homeopatie je tudíž „šitá každému člověku na míru“, nepotlačuje projevy nemoci, ale posiluje vlastní obranné síly organismu.

Jak probíhá takové homeopatické vyšetření se dočtete zde.

  • je pro Vás k dispozici zdarma
  • v žádném případě nenahrazuje konzultaci s homeopatem

Alergia

21. února 2018, 09:53

Dobry den.
Mam celorocnu alergiu na prach a roztoce.
Trapi ma neustale kychanie,vodnata nadcha a suchy kasel.
Mohli by ste mi poradit, ake homeopatikum by bolo pre mna vhodne?
Dakujem
Iveta

Iveta

Re: Alergia

23. února 2018, 05:08

Dobrý den Iveto, nemohu Vám bohužel dát konkrétní doporučení, k tomu je zapotřebí udělat celkový rozbor Vašeho zdravotního stavu a reakcí Vašeho organismu na okolní podněty; homeopatik, která mohou pozitivně ovlinit Vámi popisované potíže je, několik desítek, a je nutné právě na základě informací získaných při podrobném rozboru z nich vybrat pro Vás to nejvhodnější. Takže zmíním jen několik léků, o kterých lze uvažovat u Vámi popisovaných potíží.
Je to např. Nux vomica. Zde je pacient velmi citlivý na okolní vlivy (vůně a zápachy-vyvolávají silné kýchání, hluk...), je zimomřivý, vyskytuje se hodně zažívacích potíží (pocit plnosti, tíhy a rozepětí břicha po jídle-nesnese kolem nic těsného kolem břicha, zácpa s neúčinným nucením na stolici, často má v břiše křečovité bolesti po jídle nebo před stolicí). Pacient je velmi zaměřený na práci, často až workholik, je soutěživý, má potřebu podávat vysoký výkon (totéž vyžaduje i od svého okolí, snadno je velmi podrážděný a má výbuchy vzteku, pokud okolní lidé tento vysoký výkon nepodávají), k dosažení tohoto výkonu při únavě pije hodně kávy, alkoholu, kouří cigarety...Zdravotní potíže se vyvinou často právě z důvodu přepracování.
Dále lze uvažovat např. o homeopatiku Natrum muriatikum. Zde se jedná o pacienta obvykle spíše uzavřeného, potíže se často vyvinou po prožitém smutku např. po úmrtí blízkého člověka, rozchodu s partnerem...Pacient je obvykle horkokrevný, typická je citlivost očí na sluneční světlo (potřebuje nosit sluneční brýle), trpívá na bolesti hlavy, které jsou nejhorší v průběhu dne. Má velkou žízeň, vyhovují mu studené nápoje; velmi preferuje slané a naopak nedělají mu dobře tučná jídla. Obvykle se lépe cítí na čerstvém vzduchu.
Dále např. uvedu Allium cepa. I zde se pacient cítí lépe na čerstvém vzduchu a potíže jsou zhoršeny v uzavřeném, teplém prostoru. Zde je typické, že rýma velmi odírá okolí nosních dírek a pacient trpí na poměrně silné slzení, kýchání je prudké; kromě pobytu v teplé místnosti je pacientovi obvykle hůře večer. Toto homeopatikum se dle výše uvedeného popisu "hodí na většinu alergických potíží", ale pozor!!: pokud to není pro pacienta "jeho lék", po jeho užití se může stav alergie zhoršit, nastává i silná dušnost!!
Toto je jen velmi omezený výčet léků přicházejících do úvahy. Proto Vám doporučuji osobní konzultaci u homeopata.

Jitka

Ekzém

17. února 2018, 10:54

Dcera 16 m. Od 4. měsíce první vyrážka ve formě červených fleků na obou tvářích, přes léto téměř vše pryč a nyní v 16.m fleky po celých zádech, celý obličej, nad patami a koluby na rukou palců. Aktuální stav: parvidelné buzení v noci, většinou 2 hodiny vzhuru, často s brekem, těžko utišujícím. Mastě od kožní, přísady do koupele a jiné v podstatě už vůbec nepomáhají. Prosím informaci, zda se u vás léčí i tyto problémy a pokud ano, jak sezení probíhá a jaké jsou ceny? Již jsme daly spoustu peněž za produkty, které v podstatě nepomohly, takže než vubec do něčeho dalšího půjdeme, musíme si to řádně promyslet. Už nas nebaví peníze vyhazovat za nic, když ani dceři nepomohou. Dále chceme jen přírodní věci, protože do krémů a jejich složeí vidět není pořádně a to bude asi jeden z dalších problémů. Děkuji za informaci

Jana

Re: Ekzém

17. února 2018, 18:05

Dobrý den, Jano. Kožní potíže lze v některých případech homeopaticky pozitivně ovlivnit. Sezení probíhá různě podle konkrétního zaměření homeopata (pokud homeopat praktikuje klasickou, celostní homeopatii, bude ho zajímat nejen stav pokožky a projevy na ní, ale i celkový zdravotní stav pacienta, zdravotní historie jeho, případně i nejbližších příbuzných, celkové reakce organismu pacienta na okolní prostředí-např. termoregulace, stravovací zvyklosti, spánek, pocení, žízeň...; pak existují další homeopatické přístupy, kde se lék hledá jinými postupy a podle toho se liší i konkrétní dotazy homeopata k pacientovi). Pokud se jedná o malé děcko, zde většinu informací získává homeopat samozřejmě od rodičů. Obvykle jsou součástí léčby i následné kontroly. Cílem klasické, celostní homeopatie je celkové posílení organismu, aby se sám vlastními silami s chorobou vypořádal.
Děkuji za Váš zájem o homeopatii a přeju Vám brzké vyřešení potíží Vaší dcerky.

Jitka

thuya 15 CH pre 2-mesačné dieťa

15. února 2018, 19:10

Dobrý deň prajem, veľmi sa nerozumiem tejto problematike preto by som sa chcela poradiť ohľadom prípravku Thuya Occidentalis- bola nám odporučená lekárkou pred očkovaním- v lekárni mali len riedenie 15CH-chcem sa opýtať či toto riedenie nemôže nejako uškodiť 2-mesačnému dieťaťu. Za odpoveď vopred ďakujem.

Lucia

Re: thuya 15 CH pre 2-mesačné dieťa

16. února 2018, 21:08

Dobrý večer, v případě, že Vám pro Vaše děcko doporučil homeopatika lékař, prosím, řiďte se naprosto přesně všemi jeho pokyny a instrukcemi včetně výše ředění homeopatika, dávkování atd.

Jitka

Strach ze skolky.

12. ledna 2018, 23:09

Dobry den,dceri jsou 4 roky,do skolky chodi první rok.Byla tam jen tyden a pak po mesici zase tyden,to uz sla domu s placem a pry brecela cely den.Druhy den uz byla nemocna a porad se to s ni tahne a o skolce uz nechce ani slyset,pokus ji tam vzit,kdyz byla chvili zdrava skončil silenym vztekem,placem az panikou..JInak ty dva tydny se tam tesila ještě utesovala jiné deti at nebreci..Prodelala si za tech par mesicu zanet usi,laryngitidu,zanet hrtanu a průdušek..Dcera je blondate vyhuble ale zive stvoreni,co moc neposedi,od roka a pul mivala silene obdobi zdoru,kdyz se rozjel vztek,nepomohalo nic,jede dokud muze..Kojena téměř 3 roky,mela nocne desy,neutichajici plac,museli jsme ji zbudit,aby to prestalo.Desy byvali téměř vždy když byla az moc pretizena,nebo mela hodne zazitku,celou noc prospala poprvé ve 3 letech..Mela i problemy s vyprazdnovanim,mela z toho panickou hruzu..Nepomahalo nic,a to sme toho zkusili fakt hodne.Zabrali az homeopatika,problem se pak vyskytnul ještě jednou po nemoci,ale tenkrat trval asi jen tyden..ZAbrala opet homeopatie..Stravuje se docela zdrave,ovoce,zeleninu ma rada,cukrovi neji téměř vubec,spise jen vyjimecne.Prosim Vas,poradite nam jake homeopatika by ji mohli pomoci aby ten strach ze skolky překonala? Moc dekuji.

Val

Re: Strach ze skolky.

13. ledna 2018, 19:31

Dobrý den, vzhledem k tomu, že se jedná o potíže na emoční rovině, "nezkoušela bych" homeopatika, ale je zapotřebí provést podrobný rozbor celkového stavu Vaší dcerky; doporučuji Vám tedy konzultaci u homeopata.

Jitka

Prava strana tela, zavrate

23. listopadu 2017, 14:34

Dobry den. Lonskeho roku jsem upadla, zlomila si kostrc bez vyboceni a pohmozdila levou kycel. Nyni mam po nejakem case zavrate, bolesti prave strany tela, vybocenou panev a skriply nerv v hyzdich, z boku a strili pod hyzde do stehna az chodidla a ,,mezi nohy”(rit, genital az sponu stydkou) -opakovane. Podstoupila jsem Dornovu metodu, ktera kostru srovnala, pouze nerv zustal uskrinuty. Zakoupila jsem na radu zname Hypericum perforatum, ale v redeni 30ch, vim, ze je to silnejsi. Proto se chci poradit o uzivani, kolik? Dekuji

Endy

Re: Prava strana tela, zavrate

25. listopadu 2017, 05:39

Hezké ráno Endy, vemte si jednu dávku (tj.3-5 kuliček nalačno vycucat) a pozorujte, zda se Váš stav nějakým způsobem vyvíjí. Po správně vybraném homeopatiku dojde nejdříve ke zhoršení obtíží, které trvá u každého různě dlouho, a pak, postupně, dochází k celkovému zlepšení stavu. Pokud u Vás k žádným změnám nedojde nebo pokud dojde hned ke zlepšení (tzn. bez počátečního zhoršení), nebylo homeopatikum úplně přesně pro Vás. Výše popsané se týká vitálnějších organismů, kdy pacienti neužívají pravidelně nějaké silné nehomeopatické léky a alespoň 1x za 1-3 roky mají nějakou akutní nemoc s vysokou teplotou. Pokud užívají lidé chronicky léky a nachlazení u nich probíhá bez teplot , výše uvedené neplatí takto úplně a bývá třeba zvolit jiný postup.

Jitka

Re: Prava strana tela, zavrate

25. listopadu 2017, 05:52

Vypadl mi kus textu... hned ke zlepšení, a pak poměrně rychle k návratu starých obtíží....

Jitka

«  <   1  2  3  4  5  6  7  8  ...  >  »Preskripce homeopatických přípravků je závislá na celostním vyšetření homeopatem, proto jakékoli užití homeopatika dle odpovědí v této poradně je na vlastním rozhodnutí uživatele těchto webových stránek a homeopat nenese za následky podání žádnou zodpovědnost.

kontakt

Jitka Vaníčková, P. G. Hom.

jitka@homeo-poradna.cz
+420 605 123 249

homeopatická poradna

Sicherova 1601/14
Praha 14 - Kyje
198 00