Tento web Vás žádá o souhlas s používáním souborů cookie, které využívá k vylepšování poskytovaných služeb a k interním analýzám, ale nikoli pro reklamní účely. Vaši volbu bude následně možné kdykoli změnit ve spodní části stránky.

Proč homeopatie?Proč homeopatie?

Samuel Hahnemann - zakladatel homeopatie Každý organismus má své vlastní vnitřní řídící centrum, které udržuje tento organismus v rovnováze, tedy ve stavu zdraví, a to i za měnících se okolních podmínek. Nastane-li porucha tohoto řídícího centra, organismus onemocní, a to se projeví příznaky choroby. Lze říci, že princip homeopatie je takový, že homeopatický lék dá špatně fungujícímu řídícímu centru informaci o chybě a současně i o její opravě. Během tohoto procesu (tedy uzdravování) může přechodně dojít ke zvýraznění některých potíží.

Homeopatie je tedy velmi moudrý léčebný systém, ve kterém správně vybraný homeopatický lék uzdravuje organismus na všech úrovních, tj. fyzické, emocionální i mentální.

Jak homeopatie funguje?

Homeopatie využívá několika zákonů, z nichž nejdůležitější jsou zákon podobnosti a zákon minimálních dávek. Pro jejich objasnění použiju jako příklad stav, který zažíváme při krájení cibule. Z nosu nám teče velké množství řídkého, dráždivého sekretu, hodně nám slzí oči a máme potřebu odejít na čerstvý vzduch, kde se nám uleví. Má-li pacient rýmu, při které má odřený nos, ze kterého mu, jak se lidově říká, teče jak z kohoutku, slzí mu oči a cítí se lépe na čerstvém vzduchu, pomůže mu lék Allium cepa, který je vyroben z cibule jejím vyluhováním a mnohonásobným zředěním tohoto výluhu. Homeopatie je tedy o hledání látky (léku), která u zdravého člověka vyvolává stejné příznaky, které má pacient. Po mnohonásobném zředění (v minimální dávce) je pak tato látka schopna tyto příznaky léčit.

Léčba dle zásad homeopatie je tudíž „šitá každému člověku na míru“, nepotlačuje projevy nemoci, ale posiluje vlastní obranné síly organismu.

Jak probíhá takové homeopatické vyšetření se dočtete zde.

  • je pro Vás k dispozici zdarma
  • v žádném případě nenahrazuje konzultaci s homeopatem

Přejídání

1. října 2017, 00:10

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jaké homeopatika doporučujete na záchvatové přejídání. Většinou je to z nudy nebo ze stresu.
Děkuji

A.

Re: Přejídání

1. října 2017, 06:13

Dobrý den, ve Vašem případě se jedná o potíže s psychickÿm základem. Je zapotřebí provést celkový rozbor Vašeho zdravotního stavu a reakcí Vašeho organismu. Doporučuji tedy osobní konzultaci u homeopata.

Jitka

Bolest v krku

29. září 2017, 13:11

Dobry den, ma kazde dva mesice bolest v krku, po lecbe vsemi moznymi znamymi prostredky jdu vzdy pro antibiotika, ktere nakonec zaberou. Ve vyterech je vetsinou nejaka bakterie, nekdy vubec nic. Krk me hodne boli, jsem bez teplot i vetsich rym, pocit unavy a nemoci citim. Uzliny nijak moc otekle, trochu, krk zacervenaly, bez cepu. Na ORL mandle jeste ne ma vyndani, po zmacknuti 1-2 cepy vylezly. Imonologie testy v poradku, autovakcina nezabrala. Planujeme miminko, bojim se dalsiho roku s antibiotikama.Muzete poradit prosim, jsem uz zoufala, hledam pomoc i v homeopatii. Vek 31 let.

Marcela

Re: Bolest v krku

1. října 2017, 05:51

Dobrý den Marcelo, zde je možnost jednak hledat homeopatikum na akutní stavy a jednak celostně působící homeopatikum pro "uspání" Vaší náchylnosti k angínám (pro nalezení celostně působícího homeopatika je samozřejmě nutná osobní konzultace u homeopata).
Na akutní stavy existuje poměrně značný počet homeopatik, uvedu jen několik málo:
Lachesis: bolesti jsou na levé straně krku, zabarvení sliznice je fialovomodré, polykání obecně je velmi obtížné, ale potíže jsou zlepšené polykáním studených tekutin.
Lycopodium: bolesti jsou napravo, obvykle horší ráno po probuzení a odpoledne od 16 do 20 hodin a zlepšení je pitím teplých nápojů.
Phytolaca: bolesti jsou silně pálivé, jakoby by v krku byly žhavé uhlíky, zlepšení je pitím studených nápojů.
Mercurius: existuje několik solí rtuti, které se liší jednak intenzitou potíží a jednak stranou v krku, která je postižená. Základní projevy jsou silné pálení v krku, kovová pachuť v ústech a silně zapáchající dech.
Pokud by bolesti byly píchavé jako od zabodnuté třísky či rybí kosti, lze uvažovat o homeopatikách Silicea, Argentum nitricum, Hepar sulfur.

Jitka

Re: Bolest v krku

1. října 2017, 06:24

Ještě doplním, že vždy preferuji celostně působící homeopatikum, proto Vám doporučuji osobní konzultaci u homeopata.

Jitka

Problém s usínáním

19. září 2017, 17:12

Dobrý den,chci vás poprosit o radu,asi tři roky mám problém s usínáním,díky potlačovanému stresu,věci se vyřešily,ale problém se spaním zůstal,asi rok a půl dělám třísměnný provoz,to má na to určitě taky vliv.Beru léky na spaní Trittico,ráda bych přešla na přírodní léčbu.Poradíte mi prosím,co je pro mě vhodné? Bohužel mám ještě sklony k depresím a úzkostem.Děkuji.

Martina

Re: Problém s usínáním

20. září 2017, 09:44

Dobrý den Martino, vzhledem k tomu, že Vaše potíže jsou nejen na fyzické, ale i na psychické rovině, mohu pouze doporučit konzultaci u homeopata, neboť je zapotřebí provést celkový rozbor Vašeho zdravotního stavu a zjistit též celkové reakce Vašeho organismu, aby bylo možné vybrat homeopatikum co nejpřesněji.

Jitka

Úzkost

14. srpna 2017, 18:43

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, co by mi mohlo pomoci na stres a úzkost. Úzkost mě přepadává často, někdy bezdůvodně a jinak za různých okolností např. dav lidí (večírky), fronty v obchodě, přímé pohledy cizích lidí, uzavřené prostory, výšky, jízda v autě, tramvaji... špatně se mi začne dýchat, bušit srdce, stažené hrdlo, pocení, třes a pocit na zvracení. Příliš se stresuji a mívám v hlavě různé katastrofické scénáře. Moc děkuji za radu.

Dominika

Re: Úzkost

16. srpna 2017, 04:32

Dobrý den Dominiko, dle mého názoru u úzkostných stavů (je to už potíž na psychické rovině, která je hierarchicky výše než fyzická rovina organismu) není dobré "zkoušet" homeopatika, ale je zapotřebí pokusit se vybrat homeopatikum co nejpřesnější podle Vašeho celkového zdravotního stavu a celkových reakcí Vašeho organismu (např. se přihlíží ke kvalitě Vašeho spánku, k termoregulaci, pocení, stravování, pocitu žízně...). Navíc různé typy úzkostí má ve svém popisu téměř 700 homeopatik, takže Vám nemohu doporučit žádné homeopatikum bez dalších informací (viz výše).

Jitka

polyp

14. srpna 2017, 07:23

Dobrý den, děkuji za odpověď a jaká homeopatika byste mi doporučila? děkuji

Iva

Re: polyp

16. srpna 2017, 04:23

Dobrý den Ivo, vždy je nejlepší posílit organismus jako celek, tzn. vybrat homeopatikum na základě Vašeho celkového zdravotního stavu a celkových reakcí organismu. Symptomaticky (tzn. použít některé z homeopatik, která jsou často indikována při té které konkrétní potíži) lze uvažovat např. právě o Thuyi, dále např. o Lycopodiu, Pulsatille, Staphysagrii, některém homeopatiku ze skupiny Calcareí, Sepii, Platině...Ale takto pouze symptomaticky vybrané homeopatikum nemusí mít léčebný efekt, proto Vám doporučuji konzultaci u homeopata.

Jitka

«  <   1  2  3  4  5  6  7  8  ...  >  »Preskripce homeopatických přípravků je závislá na celostním vyšetření homeopatem, proto jakékoli užití homeopatika dle odpovědí v této poradně je na vlastním rozhodnutí uživatele těchto webových stránek a homeopat nenese za následky podání žádnou zodpovědnost.

kontakt

Jitka Vaníčková, P. G. Hom.

jitka@homeo-poradna.cz
+420 605 123 249

homeopatická poradna

Sicherova 1601/14
Praha 14 - Kyje
198 00