Tento web Vás žádá o souhlas s používáním souborů cookie, které využívá k vylepšování poskytovaných služeb a k interním analýzám, ale nikoli pro reklamní účely. Vaši volbu bude následně možné kdykoli změnit ve spodní části stránky.

Proč homeopatie?Proč homeopatie?

Samuel Hahnemann - zakladatel homeopatie Každý organismus má své vlastní vnitřní řídící centrum, které udržuje tento organismus v rovnováze, tedy ve stavu zdraví, a to i za měnících se okolních podmínek. Nastane-li porucha tohoto řídícího centra, organismus onemocní, a to se projeví příznaky choroby. Lze říci, že princip homeopatie je takový, že homeopatický lék dá špatně fungujícímu řídícímu centru informaci o chybě a současně i o její opravě. Během tohoto procesu (tedy uzdravování) může přechodně dojít ke zvýraznění některých potíží.

Homeopatie je tedy velmi moudrý léčebný systém, ve kterém správně vybraný homeopatický lék uzdravuje organismus na všech úrovních, tj. fyzické, emocionální i mentální.

Jak homeopatie funguje?

Homeopatie využívá několika zákonů, z nichž nejdůležitější jsou zákon podobnosti a zákon minimálních dávek. Pro jejich objasnění použiju jako příklad stav, který zažíváme při krájení cibule. Z nosu nám teče velké množství řídkého, dráždivého sekretu, hodně nám slzí oči a máme potřebu odejít na čerstvý vzduch, kde se nám uleví. Má-li pacient rýmu, při které má odřený nos, ze kterého mu, jak se lidově říká, teče jak z kohoutku, slzí mu oči a cítí se lépe na čerstvém vzduchu, pomůže mu lék Allium cepa, který je vyroben z cibule jejím vyluhováním a mnohonásobným zředěním tohoto výluhu. Homeopatie je tedy o hledání látky (léku), která u zdravého člověka vyvolává stejné příznaky, které má pacient. Po mnohonásobném zředění (v minimální dávce) je pak tato látka schopna tyto příznaky léčit.

Léčba dle zásad homeopatie je tudíž „šitá každému člověku na míru“, nepotlačuje projevy nemoci, ale posiluje vlastní obranné síly organismu.

Jak probíhá takové homeopatické vyšetření se dočtete zde.

  • je pro Vás k dispozici zdarma
  • v žádném případě nenahrazuje konzultaci s homeopatem

Prava strana tela, zavrate

23. listopadu 2017, 14:34

Dobry den. Lonskeho roku jsem upadla, zlomila si kostrc bez vyboceni a pohmozdila levou kycel. Nyni mam po nejakem case zavrate, bolesti prave strany tela, vybocenou panev a skriply nerv v hyzdich, z boku a strili pod hyzde do stehna az chodidla a ,,mezi nohy”(rit, genital az sponu stydkou) -opakovane. Podstoupila jsem Dornovu metodu, ktera kostru srovnala, pouze nerv zustal uskrinuty. Zakoupila jsem na radu zname Hypericum perforatum, ale v redeni 30ch, vim, ze je to silnejsi. Proto se chci poradit o uzivani, kolik? Dekuji

Endy

Re: Prava strana tela, zavrate

25. listopadu 2017, 05:39

Hezké ráno Endy, vemte si jednu dávku (tj.3-5 kuliček nalačno vycucat) a pozorujte, zda se Váš stav nějakým způsobem vyvíjí. Po správně vybraném homeopatiku dojde nejdříve ke zhoršení obtíží, které trvá u každého různě dlouho, a pak, postupně, dochází k celkovému zlepšení stavu. Pokud u Vás k žádným změnám nedojde nebo pokud dojde hned ke zlepšení (tzn. bez počátečního zhoršení), nebylo homeopatikum úplně přesně pro Vás. Výše popsané se týká vitálnějších organismů, kdy pacienti neužívají pravidelně nějaké silné nehomeopatické léky a alespoň 1x za 1-3 roky mají nějakou akutní nemoc s vysokou teplotou. Pokud užívají lidé chronicky léky a nachlazení u nich probíhá bez teplot , výše uvedené neplatí takto úplně a bývá třeba zvolit jiný postup.

Jitka

Re: Prava strana tela, zavrate

25. listopadu 2017, 05:52

Vypadl mi kus textu... hned ke zlepšení, a pak poměrně rychle k návratu starých obtíží....

Jitka

Zanet

8. listopadu 2017, 20:43

Dobry den prosim poradte mi se psem. Ma zanet na pravem boku zadku. Byla tam dlouho tvrdsi boule s mekkym stredem - hnisave lozisko to mu nedavno prasklo boule o hodne mensi zahoji a opet otevre a tece trochu hnisu stale se zmensuje. Momentalne vyssi teplota v miste boule. Smrdi spis krvi. Zanet dasni zubni kamen zanet aft vnitrni strana lice asi se dre o ten kamen. Nemuze jit na operaci kvuli jaternim testum - pry mu to slo do jater kvuli zanetu. Pes je klidny normalni ma dost energie radost lize si tu ranu vadi mu ty afty v puse. Moc dekuji Lucka

Lucia

Re: Zanet

12. listopadu 2017, 20:47

Dobrý den, omlouvám se za pozdní odpověď a současně i za to, že Vám neporadím, ale s veterinární homeopatií nemám žádné zkušenosti. Děkuji za pochopení.

Jitka

Přejídání

1. října 2017, 00:10

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jaké homeopatika doporučujete na záchvatové přejídání. Většinou je to z nudy nebo ze stresu.
Děkuji

A.

Re: Přejídání

1. října 2017, 06:13

Dobrý den, ve Vašem případě se jedná o potíže s psychickÿm základem. Je zapotřebí provést celkový rozbor Vašeho zdravotního stavu a reakcí Vašeho organismu. Doporučuji tedy osobní konzultaci u homeopata.

Jitka

Bolest v krku

29. září 2017, 13:11

Dobry den, ma kazde dva mesice bolest v krku, po lecbe vsemi moznymi znamymi prostredky jdu vzdy pro antibiotika, ktere nakonec zaberou. Ve vyterech je vetsinou nejaka bakterie, nekdy vubec nic. Krk me hodne boli, jsem bez teplot i vetsich rym, pocit unavy a nemoci citim. Uzliny nijak moc otekle, trochu, krk zacervenaly, bez cepu. Na ORL mandle jeste ne ma vyndani, po zmacknuti 1-2 cepy vylezly. Imonologie testy v poradku, autovakcina nezabrala. Planujeme miminko, bojim se dalsiho roku s antibiotikama.Muzete poradit prosim, jsem uz zoufala, hledam pomoc i v homeopatii. Vek 31 let.

Marcela

Re: Bolest v krku

1. října 2017, 05:51

Dobrý den Marcelo, zde je možnost jednak hledat homeopatikum na akutní stavy a jednak celostně působící homeopatikum pro "uspání" Vaší náchylnosti k angínám (pro nalezení celostně působícího homeopatika je samozřejmě nutná osobní konzultace u homeopata).
Na akutní stavy existuje poměrně značný počet homeopatik, uvedu jen několik málo:
Lachesis: bolesti jsou na levé straně krku, zabarvení sliznice je fialovomodré, polykání obecně je velmi obtížné, ale potíže jsou zlepšené polykáním studených tekutin.
Lycopodium: bolesti jsou napravo, obvykle horší ráno po probuzení a odpoledne od 16 do 20 hodin a zlepšení je pitím teplých nápojů.
Phytolaca: bolesti jsou silně pálivé, jakoby by v krku byly žhavé uhlíky, zlepšení je pitím studených nápojů.
Mercurius: existuje několik solí rtuti, které se liší jednak intenzitou potíží a jednak stranou v krku, která je postižená. Základní projevy jsou silné pálení v krku, kovová pachuť v ústech a silně zapáchající dech.
Pokud by bolesti byly píchavé jako od zabodnuté třísky či rybí kosti, lze uvažovat o homeopatikách Silicea, Argentum nitricum, Hepar sulfur.

Jitka

Re: Bolest v krku

1. října 2017, 06:24

Ještě doplním, že vždy preferuji celostně působící homeopatikum, proto Vám doporučuji osobní konzultaci u homeopata.

Jitka

Problém s usínáním

19. září 2017, 17:12

Dobrý den,chci vás poprosit o radu,asi tři roky mám problém s usínáním,díky potlačovanému stresu,věci se vyřešily,ale problém se spaním zůstal,asi rok a půl dělám třísměnný provoz,to má na to určitě taky vliv.Beru léky na spaní Trittico,ráda bych přešla na přírodní léčbu.Poradíte mi prosím,co je pro mě vhodné? Bohužel mám ještě sklony k depresím a úzkostem.Děkuji.

Martina

Re: Problém s usínáním

20. září 2017, 09:44

Dobrý den Martino, vzhledem k tomu, že Vaše potíže jsou nejen na fyzické, ale i na psychické rovině, mohu pouze doporučit konzultaci u homeopata, neboť je zapotřebí provést celkový rozbor Vašeho zdravotního stavu a zjistit též celkové reakce Vašeho organismu, aby bylo možné vybrat homeopatikum co nejpřesněji.

Jitka

«  <   1  2  3  4  5  6  7  8  9  ...  >  »Preskripce homeopatických přípravků je závislá na celostním vyšetření homeopatem, proto jakékoli užití homeopatika dle odpovědí v této poradně je na vlastním rozhodnutí uživatele těchto webových stránek a homeopat nenese za následky podání žádnou zodpovědnost.

kontakt

Jitka Vaníčková, P. G. Hom.

jitka@homeo-poradna.cz
+420 605 123 249

homeopatická poradna

Sicherova 1601/14
Praha 14 - Kyje
198 00