Tento web Vás žádá o souhlas s používáním souborů cookie, které využívá k vylepšování poskytovaných služeb a k interním analýzám, ale nikoli pro reklamní účely. Vaši volbu bude následně možné kdykoli změnit ve spodní části stránky.

Proč homeopatie?Proč homeopatie?

Samuel Hahnemann - zakladatel homeopatie Každý organismus má své vlastní vnitřní řídící centrum, které udržuje tento organismus v rovnováze, tedy ve stavu zdraví, a to i za měnících se okolních podmínek. Nastane-li porucha tohoto řídícího centra, organismus onemocní, a to se projeví příznaky choroby. Lze říci, že princip homeopatie je takový, že homeopatický lék dá špatně fungujícímu řídícímu centru informaci o chybě a současně i o její opravě. Během tohoto procesu (tedy uzdravování) může přechodně dojít ke zvýraznění některých potíží.

Homeopatie je tedy velmi moudrý léčebný systém, ve kterém správně vybraný homeopatický lék uzdravuje organismus na všech úrovních, tj. fyzické, emocionální i mentální.

Jak homeopatie funguje?

Homeopatie využívá několika zákonů, z nichž nejdůležitější jsou zákon podobnosti a zákon minimálních dávek. Pro jejich objasnění použiju jako příklad stav, který zažíváme při krájení cibule. Z nosu nám teče velké množství řídkého, dráždivého sekretu, hodně nám slzí oči a máme potřebu odejít na čerstvý vzduch, kde se nám uleví. Má-li pacient rýmu, při které má odřený nos, ze kterého mu, jak se lidově říká, teče jak z kohoutku, slzí mu oči a cítí se lépe na čerstvém vzduchu, pomůže mu lék Allium cepa, který je vyroben z cibule jejím vyluhováním a mnohonásobným zředěním tohoto výluhu. Homeopatie je tedy o hledání látky (léku), která u zdravého člověka vyvolává stejné příznaky, které má pacient. Po mnohonásobném zředění (v minimální dávce) je pak tato látka schopna tyto příznaky léčit.

Léčba dle zásad homeopatie je tudíž „šitá každému člověku na míru“, nepotlačuje projevy nemoci, ale posiluje vlastní obranné síly organismu.

Jak probíhá takové homeopatické vyšetření se dočtete zde.

  • je pro Vás k dispozici zdarma
  • v žádném případě nenahrazuje konzultaci s homeopatem

polyp

14. srpna 2017, 07:23

Dobrý den, děkuji za odpověď a jaká homeopatika byste mi doporučila? děkuji

Iva

Re: polyp

16. srpna 2017, 04:23

Dobrý den Ivo, vždy je nejlepší posílit organismus jako celek, tzn. vybrat homeopatikum na základě Vašeho celkového zdravotního stavu a celkových reakcí organismu. Symptomaticky (tzn. použít některé z homeopatik, která jsou často indikována při té které konkrétní potíži) lze uvažovat např. právě o Thuyi, dále např. o Lycopodiu, Pulsatille, Staphysagrii, některém homeopatiku ze skupiny Calcareí, Sepii, Platině...Ale takto pouze symptomaticky vybrané homeopatikum nemusí mít léčebný efekt, proto Vám doporučuji konzultaci u homeopata.

Jitka

polyp

10. srpna 2017, 16:25

Dobrý den, prosím gynekolog mi zjistil polyp. Bylo by vhodné brát homeopatikum thua occidentalis AKH, pokud ano, jak tento lék používat. děkuji

Iva

Re: polyp

14. srpna 2017, 05:07

Dobrý den Ivo,
s homeopatiky AKH, která jsou vyráběna i používána trochu odlišným způsobem než homeopatika vyráběná "klasicky", nepracuji a nemám s nimi žádnou zkušenost. Z tohoto důvodu Vám k používání těchto přípravků nemohu poskytnout žádné informace ani návody. Obraťte se , prosím, na jejich výrobce či distributory.
Děkuji za pochopení.

Jitka

Výtok z očí

10. července 2017, 15:29

Dobrý den, prosím o radu co na žlutý výtok z očí, syn (rok a tři měsíce) má již toto podruhé v měsíci, poprvé léčeno Tobrexem 3 dny a na zánět ucha nasazen Augmentin. Ten dobral v sobotu, ouško se zdá v pořádku, ale výtok z očí se vrátil,ráno oči slepeny, je i v noci velice neklidný, co hodinu je vzhůru - chce se kojit, ale moc nepije, spíše má prso na uklidnění. Teplotu nemá. Jinak současně před týdnem mu skončila 7 dětská nemoc - měl plnou pusu aftů. Děkuji

Darenn

Re: Výtok z očí

12. července 2017, 17:44

Dobrý den Darenn, lze uvažovat o lécích jako je např. Mercurius, Hepar sulfur, Calcarea sulfurica, Pulsatilla, Euphrasia, Silicea, ad. Samozřejmě vzhledem k věku Vašeho hošíka je nejoptimálnější konzultace u homeopata, který provede celkové zhodnocení zdravotního stavu a podle toho vybere nejpřesnější lék.
Nemohu zde uvést všechny léky přicházející do úvahy, je to jen malý výběr ze všech možných.
Mercurius je lék, kde je typické noční zhoršení (uvádíte noční neklid), výtoky jsou žlutozelené a zapáchají, je velká citlivost na teplotu okolí, pacient je teplotně v pohodě pouze ve velmi malém rozmezí teplot.
U Hepar sulfur jsou oči při zánětu velmi citlivé na proudění vzduchu a dotek. Pacient je celkově zimomřivý, dělá mu dobře teplo, i na oči teplo dobře působí. Výtok zde zapáchá kysele, popisuje se to zápach jako u starého sýra. Hnisavé stavy obecně zde mají tendenci trvat dlouho. Pacient je celkově podrážděný, své potíže snáší velmi špatně.
Calcarea sulfurica je též lék, kde hnisání má tendenci být dlouhodobé, typické je, že v hnisu jsou hrudky. Na rozdíl od Heparu je pacient horkokrevný, potíže jsou zlepšené studenými aplikacemi. Pacient má proměnlivé nálady.
Pulsatilla má výtoky žlutozelené, které nedráždí okolní pokožku nebo sliznice. Pacient je horkokrevný, velmi ho zlepšuje čerstvý vzduch. Nálada je plačtivá, pláč je mírný, spíš jen kňourání, dítě chce kontakt s matkou. Typická je bezžíznivost.
Euphrasia je typický "oční" lék. Typické je zde dráždivé slzení očí, oči pálí, jsou oteklé. Výtok z očí je ale hlenový, lepkavý, pacient hodně mrká, aby se ho zbavil (Vy uvádíte hnisavý výtok, což pro Euphrasii není úplně typické). Oči jsou světloplaché.
Silicea je citlivá na chlad. Dítě odmítá mléko. Typické z obecných projevů je silné pocení nohou, které dost zapáchá. Při zánětu očí je výtok hnisavý, často se ucpávají slzné kanálky.

Jitka

noční počůrávání syna 6 let

23. června 2017, 20:26

Dobrý den, syn má 6 let a stává se nám, že se v noci počůrává, někdy se sám probudí a v poho vyčůrá a někdy se počůrá...za chvilku se vzbudí a říká, že se hrozně zpotil:) Dcerka od 3 let bez problémů. Přiznávám se, že jsem to ještě neřešila s dětskou doktorkou, stále si říkám, že to přejde...
Myslíte, že je něco přírodního co by náš problém vyřešilo? děkuji za váš čas

Lucie

Re: noční počůrávání syna 6 let

25. června 2017, 19:23

Dobrý den Lucie, pomocí homeopatie často lze potíže s nočním pomočováním u dětí zmírnit i úplně odstranit. Je ale zapotřebí provést celkový rozbor pacientova zdravotního stavu a reakcí jeho organismu na okolní podmínky. Domnívám se, že by měla existovat i možnost bylinné terapie, ale bylinářství není můj obor. Tyto potíže umí řešit i klasická medicína pomocí léků, které předepisuje lékař.

Jitka

menopauza

9. května 2017, 09:57

Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o radu, jaký homeopatický preparát by mohl ulevit od návalů horka, které mne začínají trápit. Několikrát za den se prudce zpotím, zrudnu v obličeji a musím uvolnit oblečení nebo na sebe otevřít okno. Po takovém návalu horka mne po chvíli zase zima. Návaly mívám i v noci ale méně. Spíš se ráno probudím a mám zarudlou kůži na krku a dekoltu, někdy i na rukou jakoby z přehřátí. Přes den fleky zmizí. Je mi 52 let a před 3 lety mi byla odstraněna děloha z důvodu silného a častého krvácení. S léčiv beru na štítnou žlázu euthyrox 1x 50mg a na dráždivý tračník duspatalin retard. Moc děkuji.

Svetla

Re: menopauza

10. května 2017, 13:49

Dobrý den Světlo, doporučuji osobní konzultaci u homeopata. V úvahu přichází poměrně značný počet léků a je zapotřebí provést podrobnější rozbor Vašeho zdravotního stavu. Namátkou lze uvažovat např. o Lachesis. Je to "horkokrevný lék", pacient je citlivý na teplo. Obtíže bývají horší na levé straně. Návaly krve pacientka pociťuje směrem odspodu nahoru, úlevu přináší čerstvý vzduch a uvolnění oděvu, často nejvíce v oblasti krku, obecně je velká citlivost k doteku. Může být vysolý krevní tlak a žilní obtíže. Pacient má rád škrobnatá jídla, častěji má chuť na alkohol. Nejhůře se pacient cítí obvykle ráno, často ho to i probudí. Spánek bývá přerušovaný apnoickými pauzami, které pacienta probudí a musí si otevřít okno, aby měl čerstvý vzduch. Zbarvení skvrn na pokožce je fialové nebo fialovomodré. Pacient bývá žárlivý. Dále lze uvažovat např. o léku Sulphur. Pacient bývá povahou kritický. Horko je zde pociťováno hlavně na nohou, v noci je nutné nohy vystrkovat zpod přikrývky, a tak je ochlazovat, a dále je pocit horka na temeni hlavy. Pacient je horkokrevný, mívá často kožní ptíže, které špatně reagují na koupel nebo obecně na kontakt s vodou. Má rád sladké, kořeněné, alkohol a pociťuje velkou žízeň, teplotu nápojů vyžaduje studenou. Nesnáší vajíčka, naopak velmi rád má tučné. Má velký strach z kontaminace, ze špíny druhých lidí, ale jeho vlastní nečistý oděv mu nevadí. Ve výškách se tento pacient necítí dobře, mohou být závratě. Další z možností je např. Sepia. Pacientka je zimomřivá, trpí na zácpu, má velmi ráda kyselé, ocet a často i čokoládu, nechce slané a tučné; v žaludku často pociťuje pacientka prázdnotu a po najezení se tento pocit nezlepší. Velmi je zlepšení jakékoliv potíže rychlým, rytmickým pohybem. na emočně-mentální rovině pacientku trápí, že nedostatečně miluje svou rodinu, v partnerství ji neoslovuje intimní život. Dalších léků, které přicházejí do úvahy, je kolem 250, zde uvedený výčet není zdaleka úplný.

Jitka

«  <   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  ...  >  »Preskripce homeopatických přípravků je závislá na celostním vyšetření homeopatem, proto jakékoli užití homeopatika dle odpovědí v této poradně je na vlastním rozhodnutí uživatele těchto webových stránek a homeopat nenese za následky podání žádnou zodpovědnost.

kontakt

Jitka Vaníčková, P. G. Hom.

jitka@homeo-poradna.cz
+420 605 123 249

homeopatická poradna

Sicherova 1601/14
Praha 14 - Kyje
198 00