Tento web Vás žádá o souhlas s používáním souborů cookie, které využívá k vylepšování poskytovaných služeb a k interním analýzám, ale nikoli pro reklamní účely. Vaši volbu bude následně možné kdykoli změnit ve spodní části stránky.

Proč homeopatie?Proč homeopatie?

Samuel Hahnemann - zakladatel homeopatie Každý organismus má své vlastní vnitřní řídící centrum, které udržuje tento organismus v rovnováze, tedy ve stavu zdraví, a to i za měnících se okolních podmínek. Nastane-li porucha tohoto řídícího centra, organismus onemocní, a to se projeví příznaky choroby. Lze říci, že princip homeopatie je takový, že homeopatický lék dá špatně fungujícímu řídícímu centru informaci o chybě a současně i o její opravě. Během tohoto procesu (tedy uzdravování) může přechodně dojít ke zvýraznění některých potíží.

Homeopatie je tedy velmi moudrý léčebný systém, ve kterém správně vybraný homeopatický lék uzdravuje organismus na všech úrovních, tj. fyzické, emocionální i mentální.

Jak homeopatie funguje?

Homeopatie využívá několika zákonů, z nichž nejdůležitější jsou zákon podobnosti a zákon minimálních dávek. Pro jejich objasnění použiju jako příklad stav, který zažíváme při krájení cibule. Z nosu nám teče velké množství řídkého, dráždivého sekretu, hodně nám slzí oči a máme potřebu odejít na čerstvý vzduch, kde se nám uleví. Má-li pacient rýmu, při které má odřený nos, ze kterého mu, jak se lidově říká, teče jak z kohoutku, slzí mu oči a cítí se lépe na čerstvém vzduchu, pomůže mu lék Allium cepa, který je vyroben z cibule jejím vyluhováním a mnohonásobným zředěním tohoto výluhu. Homeopatie je tedy o hledání látky (léku), která u zdravého člověka vyvolává stejné příznaky, které má pacient. Po mnohonásobném zředění (v minimální dávce) je pak tato látka schopna tyto příznaky léčit.

Léčba dle zásad homeopatie je tudíž „šitá každému člověku na míru“, nepotlačuje projevy nemoci, ale posiluje vlastní obranné síly organismu.

Jak probíhá takové homeopatické vyšetření se dočtete zde.

  • je pro Vás k dispozici zdarma
  • v žádném případě nenahrazuje konzultaci s homeopatem

podrážděnost, agresivita

10. listopadu 2016, 12:57

Dobrý den, moc vás rosím o radu. Mám šesti letou dceru a malého syna. S dcerou jsme poslední dva roky dost na štíru. Je typická váha a já dominantní lev. Všechno musím opakovat minimálně 10x a dcera začne reagovat, až začnu řvát... Takže mi příjde, že pořád jenom řvu, pak už chytne i nějakou facku... Jenže když se to nakupí, tak mě dokáže vytočit kde jaká maličkost a prostě ztrácím trpělivost, kterou mám už tak chabou... Nechci abychom jsme se s dcerou úplně odloučily... už jsme uvažovala i o nějakém psychologovi, ale nejdříve bych chtěla snadnější verzi a to homeopatickou. Budu moc vděčná za jakoukoliv radu. Děkuji

Eva

Re: podrážděnost, agresivita

10. listopadu 2016, 16:18

Dobrý den paní Evo, pokud by tato situace mezi Vámi a dcerkou nastala až po narození druhého děcka, doporučila bych osobní konzultaci u homeopata pro vás obě. Pokud by tato situace (tzn. dítě na Vás nereaguje, a u Vás to vyvolává podrážděnost) byla stejná už před Vaším druhým těhotenstvím, lze uvažovat např. o léku Nux vomica (léků, které mají podrážděnost, je asi 600, nemohu je zde bohužel všechny popsat). U pacienta Nux vomica je silné zaměření na výkon u sebe i u ostatních a plnění úkolů; pokud úkoly nejsou splněny, vyvolává to u pacienta Nux vomica silnou podrážděnost, vztek, křik a často i potřebu fyzického odventilování. Pacient je zimomřivý, má velkou potřebu stimulace pomocí černé kávy, alkoholu, cigaret, kořeněných jídel a tučných jídel, ale současně mu toto zhorší jeho trávicí potíže (nadýmání, pocit těžkého kamene v žaludku, pálení žáhy...). Je i silná zácpa, pacient má ale stále nucení na stolici. Pokud popis tohoto léku na Vás "nesedí", nedoporučuji ho "zkoušet, ale vyhledejte homeopata k osobní konzultaci.

Jitka

Cysta v stehen osti

29. října 2016, 21:36

Dobrý den,jaká homeopatie by mi pomohla k vyléčení cysty v na stehenī kosti v kyčly .děkuji.

Anežka

Re: Cysta v stehen osti

31. října 2016, 20:12

Dobrý den Anežko, v případě Vašich potíží je zapořebí provést celkový rozbor Vašeho zdravotního stavu a reakcí Vašeho organizmu a na jejich základě vybrat homeopatický lék.

Jitka

Problémy se spaním - dcera 7 let

16. srpna 2016, 07:37

Dobrý den, dcera 7 let začala mít problémy se spánkem. Večer nemůže usnout, pořád říká, že se bojí, že neusne (usíná mezi 20:30-21 hod) a pak se v noci vzbudí kolem 1:30 s pláčem a musí k nám do postele, jinak má úplný hysterák a trvá jí třeba půl hodiny než zase usne. Myslím si, že se nic nestalo, co by to mohlo způsobit, přes den je úplně v pohodě, ve škole problémy neměla a teď už se tam zase moc těší. Takže vůbec netuším, co může být důvodem, když před tím spala od mala celou noc. Moc děkuji za pomoc.

Kamila

Re: Problémy se spaním - dcera 7 let

16. srpna 2016, 21:30

Dobrý den Kamilo, vzhledem k tomu, že se jedná o potíže se spánkem u malého dítěte, doporučuji Vám návštěvu homeopata, aby se provedl celkový rozbor zdravotního stavu Vaší dcerky.

jitka

Angína

6. srpna 2016, 21:55

Dobry vecer,prosim Vas,chtela bych se zeptat,zda lze vylecit anginu homeopatiky bez lecby antibiotiky?Popripade,kterymi.Mam vysoke teploty pres 39 st.Nepotim se a pocit zizne take prilis nemam.Dekuji za odpoved

Iva

Re: Angína

8. srpna 2016, 18:10

Dobrý den Ivo, nejprve se omlouvám za zpoždění v odpovědi, byla jsem v místě, kde nebyl internet.
Angínu často lze léčit homeopaticky bez použití antibiotik, ale vždy je nutná spolupráce s lékařem, aby ověřil výsledek léčby!!!!!
Nemohu zde uvést zdaleka všechna homeopatika přicházející do úvahy, tak jen zmíním např. Belladonnu, Lachesis a Lac caninum. Belladonna má velmi rychlý nástup potíží (během minut, maximálně několika hodin), při horečce je horká hlava, ale studené končetiny, obličej, oči a sliznice v krku jsou jasně červené. Při horečce bývá delirium (pacient má nejrůznější strašidelné vidiny, před kterými chce uniknout nebo se jim brání-např. kouše, škrábe...), když horečka klesne, pacient je unavený a leží v klidu. Je chuť na citrony nebo citronádu. Bolesti v krku jsou tepavé, pulzující.
Lachesis má bolesti v krku na levé straně nebo nalevo bolesti začnou a pak se přesunou doprava. Krk je tmavě fialově zbarvený, pacient nesnese kolem hrdla naprosto nic, co by vyvolávalo sebemenší dotek. Špatně se mu polykají tekutiny (ale studené tekutiny zlepšují bolest v krku), polykání pevné stravy nečiní obtíže.
U Lac caninum je nejtypičtější projev ten, že bolesti se přesouvají z jedné krku na druhou.
Toto je pouze nepatrný zlomek homeopatik přicházejících do úvahy.

Jitka

dotaz

27. července 2016, 12:29

Dobrý den, narazila jsem na homeopat.stránky HANAKS HOMEOPATY kde je nabízena léčba sprch.gely a tělovými mléky,vím že homeopat.léčba se provádí "kuličkami" proto by mě zajímal váš názor na tuto léčbu, nemůže to být podvod ? Děkuji za odpověď Ivana

Ivana

Re: dotaz

27. července 2016, 15:42

Dobrý den Ivano, k první části Vašeho dotazu: obecně se nemusí homeopatické přípravky užívat pouze ústy ve formě kuliček, lze používat i jiné lékové formy (např. tablety, kapky pro kojence a malé děti, pro lokální aplikaci masti, gely, čípky...). K druhé části: konkrétně přípravky této firmy neznám, nemám s nimi žádnou zkušenost, nemohu se k nim vyjádřit.

Jitka

«  <   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  ...  >  »Preskripce homeopatických přípravků je závislá na celostním vyšetření homeopatem, proto jakékoli užití homeopatika dle odpovědí v této poradně je na vlastním rozhodnutí uživatele těchto webových stránek a homeopat nenese za následky podání žádnou zodpovědnost.

kontakt

Jitka Vaníčková, P. G. Hom.

jitka@homeo-poradna.cz
+420 605 123 249

homeopatická poradna

Sicherova 1601/14
Praha 14 - Kyje
198 00