Tento web Vás žádá o souhlas s používáním souborů cookie, které využívá k vylepšování poskytovaných služeb a k interním analýzám, ale nikoli pro reklamní účely. Vaši volbu bude následně možné kdykoli změnit ve spodní části stránky.

Proč homeopatie?Proč homeopatie?

Samuel Hahnemann - zakladatel homeopatie Každý organismus má své vlastní vnitřní řídící centrum, které udržuje tento organismus v rovnováze, tedy ve stavu zdraví, a to i za měnících se okolních podmínek. Nastane-li porucha tohoto řídícího centra, organismus onemocní, a to se projeví příznaky choroby. Lze říci, že princip homeopatie je takový, že homeopatický lék dá špatně fungujícímu řídícímu centru informaci o chybě a současně i o její opravě. Během tohoto procesu (tedy uzdravování) může přechodně dojít ke zvýraznění některých potíží.

Homeopatie je tedy velmi moudrý léčebný systém, ve kterém správně vybraný homeopatický lék uzdravuje organismus na všech úrovních, tj. fyzické, emocionální i mentální.

Jak homeopatie funguje?

Homeopatie využívá několika zákonů, z nichž nejdůležitější jsou zákon podobnosti a zákon minimálních dávek. Pro jejich objasnění použiju jako příklad stav, který zažíváme při krájení cibule. Z nosu nám teče velké množství řídkého, dráždivého sekretu, hodně nám slzí oči a máme potřebu odejít na čerstvý vzduch, kde se nám uleví. Má-li pacient rýmu, při které má odřený nos, ze kterého mu, jak se lidově říká, teče jak z kohoutku, slzí mu oči a cítí se lépe na čerstvém vzduchu, pomůže mu lék Allium cepa, který je vyroben z cibule jejím vyluhováním a mnohonásobným zředěním tohoto výluhu. Homeopatie je tedy o hledání látky (léku), která u zdravého člověka vyvolává stejné příznaky, které má pacient. Po mnohonásobném zředění (v minimální dávce) je pak tato látka schopna tyto příznaky léčit.

Léčba dle zásad homeopatie je tudíž „šitá každému člověku na míru“, nepotlačuje projevy nemoci, ale posiluje vlastní obranné síly organismu.

Jak probíhá takové homeopatické vyšetření se dočtete zde.

  • je pro Vás k dispozici zdarma
  • v žádném případě nenahrazuje konzultaci s homeopatem

Tetanie?

24. července 2016, 09:01

Dobrý den, téměř rok mě občas potrápí neurologem diagnostikovaná tetanie. Beru magnesium, Sedatif PC, ale někdy mám velmi nepříjemné stavy - vnitřní třes, úzkost,bušení srdce, závratě, mžitky před očima, špatnou náladu, plačtivost, bolesti hlavy. Stav se zlepší, pokud mám co dělat, "nemyslím" na to, zda mi zase nebude špatně. Mám obavy z noci, někdy nemohu spát. Antidepresiva užívat nechci! Děkuji Markéta


Markéta

Re: Tetanie?

26. července 2016, 18:19

Dobrý den Markéto, v tomto případě doporučuji konzultovat Vaše potíže s homeopatem, dle mého názoru není optimální "zkoušet", ale je vhodné hledat celostně působící homeopatikum na základě celkového rozboru Vašeho zdravotnío stavu.

Jitka

otok

1. července 2016, 12:17

Dobrý den,

homeopatii u svého zlatého retrívra používám s úspěchem docela často. Cthěla bych Vás poprosit o radu - včera jsem naší fence zjistila docela velkou bouli na hřbetě v oblasti lopatky, objevilo se to náhle, není to dlohodobá záležitost. Dnes jsme byli u vetrináře, udělal sono, ale přesně neřekl, oč jde. Vyloučil abces, mohl by to být hematom, případně otok jiného původu. Ptala jsem se, jak bych měla problém definovat, aby se vybrala vhodná homeopatie a řekl mi: "hematom - zánět". Mohla byste mi prosím tedy poradit nejvhodnější homeopatii. Pejsek je bezt teploty, normálně běhá a přijímá potravu, nemá v místě zádné poranění, o bouli nejeví zájem.
Předem děkuji za pomoc.
Hezký den, iveta židová

iveta

Re: otok

2. července 2016, 10:09

Dobrý den, do úvahy připadá velký počet homeopatik, zmíním jen některá z nich. Pokud by to byl hematom, uvažovala bych o Arnice, aby napomohla vstřebání. Pokud by se jednalo o zánět, který vznikl náhle, je ve své první fázi, to znamená, že tam není hnis, tak bych uvažovala o Aconitu, ale je potřeba podat ho velmi brzy po objevení se potíží ( v řádu hodin, max. 1-2 dnů). Pokud by to byl absces naplněný hnisem, uvažovala bych o "hnisavých lécích", např. Hepar sulfuris, Calcarea sulfurica, Myristica, Mercurius, Silicea...U těchto hnisavých léků se uvádí, že nízké potence (9CH) podporují hnisání a vyšší potence (30CH) vysušují hnisání.Je třeba vzít též do úvahy, zda je absces v místě, ze kterého se hnis může dostat ven.

Jitka

Rakovina

23. června 2016, 09:14

Paní Jituško moc děkuji za radu.Doporučila byste mi nějaké homeopatické léky tedy na léčbu a hlavně od bolestí?Moc děkuji.P.Dagmar.

Dáda

Re: Rakovina

25. června 2016, 19:11

Dobrý den, v případě takto vážného onemocnění není vhodné bez podrobného vyšetření u homeopata "zkoušet" homeopatické léky jak na léčbu, tak na mírnění doprovodných obtíží a bolestí. Při výběru homeopata doporučuji ověřit, zda má s tímto onemocněním dostatek zkušeností.

Jitka

Rakovina prostaty z metastázemi do kostí

21. června 2016, 09:58

Hezký den.Měla bych k Vám dotaz.Muj táta je mu 70 let má rakovinu prostaty z metastázy do kostí.Chodí na hormonální injekce.Chemoterapii mu nedoporučili.Operace nádoru také ne.Mě by zajímalo,zda se dá toto onemocnění vážné léčit a vyléčit homeopaticky?Moc děkuji za odpověd.

Dáda

Re: Rakovina prostaty z metastázemi do kostí

23. června 2016, 07:33

Dobrý den, onemocnění rakovinou je homeopaticky léčitelné jen ve velmi malém procentu případů (asi 5% pacientů). Záleží jednak na včasnosti zahájení léčby, čím dříve, tím lépe, a jednak na vitalitě organismu před začátkem onemocnění. Většinou se pomocí homeopatie spíš zmírňují vedlejší účinky klasické léčby a je snaha posílit organismus, případně se tlumí bolesti.

Jitka

warfarin

30. května 2016, 20:43

Prosím Vás existuje homeopatický lék na ředění krve místo warfarinu, který byl, naordinován mé matce po mozkové příhodě, dočetly jsme se, že byl warfarin používán jako jed na krysy tak tomu nechceme ani věřit proč nás takto novodobá medicína léčí. Děkuji Vám za odpověd.

Hana Hanuša

Re: warfarin

1. června 2016, 05:50

Dobrý den Hano,
homeopatik, která nějakým způsobem ovlivňují srážlivost krve (ať krev "ředí" nebo naopak "zahušťují")je poměrně velký počet. V případě Vaší maminky je zapotřebí provést celkové homeopatické vyšetření a hledat lék, který bude celkově vylaďovat její organismus směrem k lepší úrovni zdraví. Tím se vyladí i srážlivost krve do správných hodnot.

Jitka

«  <   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  ...  >  »Preskripce homeopatických přípravků je závislá na celostním vyšetření homeopatem, proto jakékoli užití homeopatika dle odpovědí v této poradně je na vlastním rozhodnutí uživatele těchto webových stránek a homeopat nenese za následky podání žádnou zodpovědnost.

kontakt

Jitka Vaníčková, P. G. Hom.

jitka@homeo-poradna.cz
+420 605 123 249

homeopatická poradna

Sicherova 1601/14
Praha 14 - Kyje
198 00