Tento web Vás žádá o souhlas s používáním souborů cookie, které využívá k vylepšování poskytovaných služeb a k interním analýzám, ale nikoli pro reklamní účely. Vaši volbu bude následně možné kdykoli změnit ve spodní části stránky.

Proč homeopatie?Proč homeopatie?

Samuel Hahnemann - zakladatel homeopatie Každý organismus má své vlastní vnitřní řídící centrum, které udržuje tento organismus v rovnováze, tedy ve stavu zdraví, a to i za měnících se okolních podmínek. Nastane-li porucha tohoto řídícího centra, organismus onemocní, a to se projeví příznaky choroby. Lze říci, že princip homeopatie je takový, že homeopatický lék dá špatně fungujícímu řídícímu centru informaci o chybě a současně i o její opravě. Během tohoto procesu (tedy uzdravování) může přechodně dojít ke zvýraznění některých potíží.

Homeopatie je tedy velmi moudrý léčebný systém, ve kterém správně vybraný homeopatický lék uzdravuje organismus na všech úrovních, tj. fyzické, emocionální i mentální.

Jak homeopatie funguje?

Homeopatie využívá několika zákonů, z nichž nejdůležitější jsou zákon podobnosti a zákon minimálních dávek. Pro jejich objasnění použiju jako příklad stav, který zažíváme při krájení cibule. Z nosu nám teče velké množství řídkého, dráždivého sekretu, hodně nám slzí oči a máme potřebu odejít na čerstvý vzduch, kde se nám uleví. Má-li pacient rýmu, při které má odřený nos, ze kterého mu, jak se lidově říká, teče jak z kohoutku, slzí mu oči a cítí se lépe na čerstvém vzduchu, pomůže mu lék Allium cepa, který je vyroben z cibule jejím vyluhováním a mnohonásobným zředěním tohoto výluhu. Homeopatie je tedy o hledání látky (léku), která u zdravého člověka vyvolává stejné příznaky, které má pacient. Po mnohonásobném zředění (v minimální dávce) je pak tato látka schopna tyto příznaky léčit.

Léčba dle zásad homeopatie je tudíž „šitá každému člověku na míru“, nepotlačuje projevy nemoci, ale posiluje vlastní obranné síly organismu.

Jak probíhá takové homeopatické vyšetření se dočtete zde.

  • je pro Vás k dispozici zdarma
  • v žádném případě nenahrazuje konzultaci s homeopatem

hnisavé drápkové lůžko

22. dubna 2017, 15:27

Dobrý den, našemu psovi praskl dráp, po zastřihnutí mu hnisá drápkové lůžko. Veterinář nám dal mast a oplachovat v hypermanganu, pokud nepomůže, tak mu to bude muset ošetřit pod narkozou. Co prosím doporučujete? děkuji

Iva

Re: hnisavé drápkové lůžko

23. dubna 2017, 18:53

Dobrý den Ivo, předesílám, že s léčbou zvířátek nemám osobní zkušenost.Obecně lze uvažovat o tzv. "hnisavých" homeopatických lécích, jako je Calcarea sulphurica, Hepar sulphur, Mercurius solubilis, Silicea ap. Ale u zvířátek neumím podat rozlišující informace k jednotlivým lékům. Obraťte se, prosím, na někoho, kdo má s léčbou zvířátek zkušenosti.
Děkuji za pochopení.

Jitka

Prosím o radu pro použití homeopatik pro miminko

2. března 2017, 10:27

Dobrý den, chtěla bych moc poprosit, jaká homeopatika vhodně zvolit pro měsíční miminko (chlapec). Asi před třemi týdny začala malému taková zvláštní rýma, pšikal již v porodnici a nyní nám neustále chrochtá, občas pšiká, je to spíš taková zadní rýma, občas něco odsajeme odsavačkou na vysavač, ale poté stejně chroptá, někdy trošku bublá. Zdá se mi to už takové chronické, máme na to akorát libenar (fyziol.roztok), potom vytírám mu nos Nosním olejem od Karla Hádka a kapu mateřské mléko do nosíka. Bojím se, že se mu to nespraví než půjdeme na očkování. Jaká byste moc prosím poradila homeopatika a jaké dávkování? Druhý dotaz je ohledně bolestí bříška miminka. Přichází cca 20 minut po kojení. Miminko je jedlík, má již 5 kg a hodně hltá. Nechávám ho často mezi kojením odříhnout, ale stejně ho pak bolesti trápí - rudne v obličeji, přitahuje nohy k bříšku, prohýbá se v zádech, ostře v tu chvíli pláče, je to lepší když se chová, ale nepřejde to úplně. Budí ho to ze spaní a při usínání. Stolici má každý den asi 4x, normálně žlutou jako vajíčka, spíš průjmovitou. Opět je můj dotaz, jaká byste zvolila homeopatika a v jakém dávkování? A poslední co se týká očkování a následného užití homeopatika Thuja. Jaké byste zvolila prosím dávkování a ředění, popř. kolik dní užívat po očkování. Budu Vám nesmírně vděčná za Vaše odpovědi. Moc nám to pomůže, protože sama si netroufám homeopatika zvolit. Děkuji mnohokrát. Dáda

Dadunaa

Re: Prosím o radu pro použití homeopatik pro miminko

3. března 2017, 07:36

Dobrý den paní Dádo, homeropatik, která lze použít u Vámi popisovaných potíží, je více, pro jejich přesný výběr doporučuji osobní konzultaci u homeopata, který má zkušenosti s léčbou takto malých miminek. Na obě Vámi popisované potíže je optimální najít jedno homeopatikum, vybrané na základě celkového zdravotního stavu a projevů organismu (u takto malých dětí se např. bere v úvahu termoregulace, spánek, pocení, teplota tělíčka a končetin...). Lze uvažovat např. o Chamomille, pokud se dítě při chování a nošení opravdu výrazně zklidní a uleví se mu. U Chamomilly je při zrudnutí obličeje červená jen jedna tvář, bříško je hodně rozepjaté. Jakákoliv bolest je pro tohoto pacienta nensnesitelná, potřebuje okamžitou úlevu. Dále např. Lycopodium trpí na silné nadýmání a je to i jeden z léků, které u malých dětí pomáhájí při ucpaném nosu. Malý lék je např. Sambucus, má v obraze ucpaný nos, kdy dítě nemůže při krmení sát, protože nemůže dýchat. Typické je u tohoto léku pocení, kdy pacient se začne silně potit po probuzení nebo při současném výskytu jiných potíží. Zde jsou typické i silné dýchací potíže astmatického rázu, což jsem ale z Vašeho popisu potíží nevydedukovala. Další možnost je např. Nux vomica. Zde je opět kombinace ucpaného nosu u miminek a zažívacích potíží. Po jídle se vždy pacient cítí hůř, typická je zácpa, kdy po velkém úsilí odejde jen velmi málo stolice (což taky neuvádíte, Vaše miminko má stoličky časté). Toto není úplný výčet možných léků a pro přesný výběr je zapotřebí podrobný rozbor.
Podání léku Thuya po očkování: je to rutinní podání, vychází se při něm ze zkušenosti, že tento lék je po očkování často indikován, ale mohou být potřeba i jiná homeopatika. Proto bych doporučila, pokud navážete spolupráci s homeopatem, nechat výběr potřebného homeopatika (pokud bude po očkování třeba nějaká homeopatická léčba-některé děti snášejí tuto situaci bez nutnosti nějaké léčby) až po očkování.

Jitka

Noční počůrávání

15. února 2017, 08:46

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda jsou nějaka homeopatika na noční počůrávání pro 3.5 kluka. Má tvrdé spaní. Děkuji Marie

Marie

Re: Noční počůrávání

15. února 2017, 09:11

Dobrý den paní Marie,
ano, existují homeopatika, která mají ve svém obraze tuto potíž. Je jich kolem 150, z toho důvodu zde mohu zmínit jen několik málo léků a současně Vám doporučuji osobní návštěvu u homeopata, aby provedl celkový rozbor zdravotního stavu Vašeho syna a na jeho základě vybral co nejpřesnější lék. Uvažovat lze např. o Causticum, kde mohou nastat obě potíže (jak nedobrovolné močení, tak zadržování moči). Dále např. Ferrum metallicum, Arsenicum album (ale u těchto potíží to je lék spíše pro starší pacienty, u dětí se používá zřídka), Pulsatilla (častěji je tento lék potřebný u dívek), Calcarea carbonica, Sulfur...Vždy je při výběru vhodného léku zapotřebí brát do úvahy i celkové reakce organismu, např. termoregulaci, kvalitu spánku, stravovací návyky, žízeň, pocení, psychické reakce pacienta a mnoho dalšího.

Jitka

STRACH Z OSTRÝCH PŘEDMĚTŮ

3. ledna 2017, 08:56

DOBRÝ DEN, můj strýc trpí strachem z ostrých předmětů,dělá mu zle pohled na ně, má neustálé výčitky aby někomu něco s nima neudělal. DĚKUJI

CJAMA

Re: STRACH Z OSTRÝCH PŘEDMĚTŮ

5. ledna 2017, 20:33

Dobrý den, protože se jedná o potíž na mentální rovině, doporučuji v každém případě osobní konzultaci u homeopata´. Lze uvažovat např. o léku Alumina, kde pacient při pohledu na nůž nebo i na krev má strach, aby někomu neublížil. Dále se u tohoto pacienta může projevovat např. pomalost a určitá vágnost při odpovědích na jednoduché otázky, neumí přesně vyjádřit a popsat své potíže, nemůže dělat dvě věci současně; na fyzické rovině je typická suchost sliznic, pacienta trápí úporná zácpa, ale pokud dojde k vyprázdnění, stolice je měkká; po konzumaci brambor a škrobových jídel se necítí dobře, jídlo má rád suché. Dále je možné uvažovat o léku Mercurius solubilis, ale je spíš celkově u pacienta strach, aby někoho nezabil. Další možnost je Platina, je to lék častěji potřebný u žen, ale není vyloučen u mužů. I zde má pacient při pohledu na nůž impuls někoho jím zabít. Pokud má pacient strach o sebe, aby se nezranil nebo má obecně strach ze všech ostrých předmětů, jehel včetně injekčních, špendlíků... lze uvažovat např. o léku Silicea. Pacient bývá mírné povahy, má velkou trému, pokud má vystupovat na veřejnosti nebo skládat nějakou zkoušku; bývá zimomřivý, potřebuje teplo hlavně na hlavu, ale přes svou zimomřivost chce aby jídlo a nápoje, které se konzumují normálně v teplém stavu, byly studené (obvykle zimomřiví pacienti vyžadují vše teplé), nechce tučné a mléko; pacientovi se špatně hojí jakékoliv, i drobné, poranění, vše má tendenci prolongovaně hnisat; dále je typická silná potivost nohou, pot je zapáchající a může rozežírat ponožky. Pacienta obtěžuje zácpa, kdy stolice vytlačená po úsilí částečně ven z konečníku má tendenci se opět vracet zpět.
Toto jsou jen některé léky připadající ke zvážení, výčet není úplný.

Jitka

migréna

6. prosince 2016, 15:57

Dobrý den,
rok a půl trpím migrénami. Jedná o migrénu bez aury, která většinou nastupuje ráno po probuzení - občas ve večerních hodinách a trvá zpravidla celé dopoledne, až po obědě bolest ustává. Bolest má střídavě tupý i pulzující charakter. Doprovází ji bledost, celková únava, nevolnost, někdy zvracení. Na světlo a zvuky tolik citlivá nejsem. Migréna se zpravidla vždy objevuje na pravé straně, dokonce na jednom specifickém místě. Záchvaty mívám pravidelně jedenkrát týdně, někdy po 8-9 dnech.
Je mi 20 let a jiné zdravotní obtíže nemám.
Budu Vám moc vděčná za jakoukoliv radu.
Děkuji!
Hezký den.

Katka

Re: migréna

8. prosince 2016, 21:26

Dobrý den Katko,léků, které mohou pozitivně ovlivnit migrény, je několik stovek. Proto Vám doporučuji konzultaci u homeopata, aby byl lék vybrán i s přihlédnutím k Vašemu celkovému zdravotnímu stavu a k reakcím Vašeho organismu na okolní podmínky.

Jitka

«  <   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  ...  >  »Preskripce homeopatických přípravků je závislá na celostním vyšetření homeopatem, proto jakékoli užití homeopatika dle odpovědí v této poradně je na vlastním rozhodnutí uživatele těchto webových stránek a homeopat nenese za následky podání žádnou zodpovědnost.

kontakt

Jitka Vaníčková, P. G. Hom.

jitka@homeo-poradna.cz
+420 605 123 249

homeopatická poradna

Sicherova 1601/14
Praha 14 - Kyje
198 00