Tento web Vás žádá o souhlas s používáním souborů cookie, které využívá k vylepšování poskytovaných služeb a k interním analýzám, ale nikoli pro reklamní účely. Vaši volbu bude následně možné kdykoli změnit ve spodní části stránky.

Proč homeopatie?Proč homeopatie?

Samuel Hahnemann - zakladatel homeopatie Každý organismus má své vlastní vnitřní řídící centrum, které udržuje tento organismus v rovnováze, tedy ve stavu zdraví, a to i za měnících se okolních podmínek. Nastane-li porucha tohoto řídícího centra, organismus onemocní, a to se projeví příznaky choroby. Lze říci, že princip homeopatie je takový, že homeopatický lék dá špatně fungujícímu řídícímu centru informaci o chybě a současně i o její opravě. Během tohoto procesu (tedy uzdravování) může přechodně dojít ke zvýraznění některých potíží.

Homeopatie je tedy velmi moudrý léčebný systém, ve kterém správně vybraný homeopatický lék uzdravuje organismus na všech úrovních, tj. fyzické, emocionální i mentální.

Jak homeopatie funguje?

Homeopatie využívá několika zákonů, z nichž nejdůležitější jsou zákon podobnosti a zákon minimálních dávek. Pro jejich objasnění použiju jako příklad stav, který zažíváme při krájení cibule. Z nosu nám teče velké množství řídkého, dráždivého sekretu, hodně nám slzí oči a máme potřebu odejít na čerstvý vzduch, kde se nám uleví. Má-li pacient rýmu, při které má odřený nos, ze kterého mu, jak se lidově říká, teče jak z kohoutku, slzí mu oči a cítí se lépe na čerstvém vzduchu, pomůže mu lék Allium cepa, který je vyroben z cibule jejím vyluhováním a mnohonásobným zředěním tohoto výluhu. Homeopatie je tedy o hledání látky (léku), která u zdravého člověka vyvolává stejné příznaky, které má pacient. Po mnohonásobném zředění (v minimální dávce) je pak tato látka schopna tyto příznaky léčit.

Léčba dle zásad homeopatie je tudíž „šitá každému člověku na míru“, nepotlačuje projevy nemoci, ale posiluje vlastní obranné síly organismu.

Jak probíhá takové homeopatické vyšetření se dočtete zde.

  • je pro Vás k dispozici zdarma
  • v žádném případě nenahrazuje konzultaci s homeopatem

migréna

6. prosince 2016, 15:57

Dobrý den,
rok a půl trpím migrénami. Jedná o migrénu bez aury, která většinou nastupuje ráno po probuzení - občas ve večerních hodinách a trvá zpravidla celé dopoledne, až po obědě bolest ustává. Bolest má střídavě tupý i pulzující charakter. Doprovází ji bledost, celková únava, nevolnost, někdy zvracení. Na světlo a zvuky tolik citlivá nejsem. Migréna se zpravidla vždy objevuje na pravé straně, dokonce na jednom specifickém místě. Záchvaty mívám pravidelně jedenkrát týdně, někdy po 8-9 dnech.
Je mi 20 let a jiné zdravotní obtíže nemám.
Budu Vám moc vděčná za jakoukoliv radu.
Děkuji!
Hezký den.

Katka

Re: migréna

8. prosince 2016, 21:26

Dobrý den Katko,léků, které mohou pozitivně ovlivnit migrény, je několik stovek. Proto Vám doporučuji konzultaci u homeopata, aby byl lék vybrán i s přihlédnutím k Vašemu celkovému zdravotnímu stavu a k reakcím Vašeho organismu na okolní podmínky.

Jitka

oštěpový loket

24. listopadu 2016, 19:35

Dobrý den,

chci se zeptat jestli homeopatie může zmírnit či úplně uzdravit oštěpový (golfový) loket?

Michail

Re: oštěpový loket

25. listopadu 2016, 21:50

Dobrý den Michaile, pomocí homeopatie se často podaří potíže zmírnit někdy i odstranit.

Jitka

podrážděnost, agresivita

10. listopadu 2016, 12:57

Dobrý den, moc vás rosím o radu. Mám šesti letou dceru a malého syna. S dcerou jsme poslední dva roky dost na štíru. Je typická váha a já dominantní lev. Všechno musím opakovat minimálně 10x a dcera začne reagovat, až začnu řvát... Takže mi příjde, že pořád jenom řvu, pak už chytne i nějakou facku... Jenže když se to nakupí, tak mě dokáže vytočit kde jaká maličkost a prostě ztrácím trpělivost, kterou mám už tak chabou... Nechci abychom jsme se s dcerou úplně odloučily... už jsme uvažovala i o nějakém psychologovi, ale nejdříve bych chtěla snadnější verzi a to homeopatickou. Budu moc vděčná za jakoukoliv radu. Děkuji

Eva

Re: podrážděnost, agresivita

10. listopadu 2016, 16:18

Dobrý den paní Evo, pokud by tato situace mezi Vámi a dcerkou nastala až po narození druhého děcka, doporučila bych osobní konzultaci u homeopata pro vás obě. Pokud by tato situace (tzn. dítě na Vás nereaguje, a u Vás to vyvolává podrážděnost) byla stejná už před Vaším druhým těhotenstvím, lze uvažovat např. o léku Nux vomica (léků, které mají podrážděnost, je asi 600, nemohu je zde bohužel všechny popsat). U pacienta Nux vomica je silné zaměření na výkon u sebe i u ostatních a plnění úkolů; pokud úkoly nejsou splněny, vyvolává to u pacienta Nux vomica silnou podrážděnost, vztek, křik a často i potřebu fyzického odventilování. Pacient je zimomřivý, má velkou potřebu stimulace pomocí černé kávy, alkoholu, cigaret, kořeněných jídel a tučných jídel, ale současně mu toto zhorší jeho trávicí potíže (nadýmání, pocit těžkého kamene v žaludku, pálení žáhy...). Je i silná zácpa, pacient má ale stále nucení na stolici. Pokud popis tohoto léku na Vás "nesedí", nedoporučuji ho "zkoušet, ale vyhledejte homeopata k osobní konzultaci.

Jitka

Cysta v stehen osti

29. října 2016, 21:36

Dobrý den,jaká homeopatie by mi pomohla k vyléčení cysty v na stehenī kosti v kyčly .děkuji.

Anežka

Re: Cysta v stehen osti

31. října 2016, 20:12

Dobrý den Anežko, v případě Vašich potíží je zapořebí provést celkový rozbor Vašeho zdravotního stavu a reakcí Vašeho organizmu a na jejich základě vybrat homeopatický lék.

Jitka

Problémy se spaním - dcera 7 let

16. srpna 2016, 07:37

Dobrý den, dcera 7 let začala mít problémy se spánkem. Večer nemůže usnout, pořád říká, že se bojí, že neusne (usíná mezi 20:30-21 hod) a pak se v noci vzbudí kolem 1:30 s pláčem a musí k nám do postele, jinak má úplný hysterák a trvá jí třeba půl hodiny než zase usne. Myslím si, že se nic nestalo, co by to mohlo způsobit, přes den je úplně v pohodě, ve škole problémy neměla a teď už se tam zase moc těší. Takže vůbec netuším, co může být důvodem, když před tím spala od mala celou noc. Moc děkuji za pomoc.

Kamila

Re: Problémy se spaním - dcera 7 let

16. srpna 2016, 21:30

Dobrý den Kamilo, vzhledem k tomu, že se jedná o potíže se spánkem u malého dítěte, doporučuji Vám návštěvu homeopata, aby se provedl celkový rozbor zdravotního stavu Vaší dcerky.

jitka

«  <   ... 2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  ...  >  »Preskripce homeopatických přípravků je závislá na celostním vyšetření homeopatem, proto jakékoli užití homeopatika dle odpovědí v této poradně je na vlastním rozhodnutí uživatele těchto webových stránek a homeopat nenese za následky podání žádnou zodpovědnost.

kontakt

Jitka Vaníčková, P. G. Hom.

jitka@homeo-poradna.cz
+420 605 123 249

homeopatická poradna

Sicherova 1601/14
Praha 14 - Kyje
198 00