Tento web Vás žádá o souhlas s používáním souborů cookie, které využívá k vylepšování poskytovaných služeb a k interním analýzám, ale nikoli pro reklamní účely. Vaši volbu bude následně možné kdykoli změnit ve spodní části stránky.

Proč homeopatie?Proč homeopatie?

Samuel Hahnemann - zakladatel homeopatie Každý organismus má své vlastní vnitřní řídící centrum, které udržuje tento organismus v rovnováze, tedy ve stavu zdraví, a to i za měnících se okolních podmínek. Nastane-li porucha tohoto řídícího centra, organismus onemocní, a to se projeví příznaky choroby. Lze říci, že princip homeopatie je takový, že homeopatický lék dá špatně fungujícímu řídícímu centru informaci o chybě a současně i o její opravě. Během tohoto procesu (tedy uzdravování) může přechodně dojít ke zvýraznění některých potíží.

Homeopatie je tedy velmi moudrý léčebný systém, ve kterém správně vybraný homeopatický lék uzdravuje organismus na všech úrovních, tj. fyzické, emocionální i mentální.

Jak homeopatie funguje?

Homeopatie využívá několika zákonů, z nichž nejdůležitější jsou zákon podobnosti a zákon minimálních dávek. Pro jejich objasnění použiju jako příklad stav, který zažíváme při krájení cibule. Z nosu nám teče velké množství řídkého, dráždivého sekretu, hodně nám slzí oči a máme potřebu odejít na čerstvý vzduch, kde se nám uleví. Má-li pacient rýmu, při které má odřený nos, ze kterého mu, jak se lidově říká, teče jak z kohoutku, slzí mu oči a cítí se lépe na čerstvém vzduchu, pomůže mu lék Allium cepa, který je vyroben z cibule jejím vyluhováním a mnohonásobným zředěním tohoto výluhu. Homeopatie je tedy o hledání látky (léku), která u zdravého člověka vyvolává stejné příznaky, které má pacient. Po mnohonásobném zředění (v minimální dávce) je pak tato látka schopna tyto příznaky léčit.

Léčba dle zásad homeopatie je tudíž „šitá každému člověku na míru“, nepotlačuje projevy nemoci, ale posiluje vlastní obranné síly organismu.

Jak probíhá takové homeopatické vyšetření se dočtete zde.

  • je pro Vás k dispozici zdarma
  • v žádném případě nenahrazuje konzultaci s homeopatem

Angína

6. srpna 2016, 21:55

Dobry vecer,prosim Vas,chtela bych se zeptat,zda lze vylecit anginu homeopatiky bez lecby antibiotiky?Popripade,kterymi.Mam vysoke teploty pres 39 st.Nepotim se a pocit zizne take prilis nemam.Dekuji za odpoved

Iva

Re: Angína

8. srpna 2016, 18:10

Dobrý den Ivo, nejprve se omlouvám za zpoždění v odpovědi, byla jsem v místě, kde nebyl internet.
Angínu často lze léčit homeopaticky bez použití antibiotik, ale vždy je nutná spolupráce s lékařem, aby ověřil výsledek léčby!!!!!
Nemohu zde uvést zdaleka všechna homeopatika přicházející do úvahy, tak jen zmíním např. Belladonnu, Lachesis a Lac caninum. Belladonna má velmi rychlý nástup potíží (během minut, maximálně několika hodin), při horečce je horká hlava, ale studené končetiny, obličej, oči a sliznice v krku jsou jasně červené. Při horečce bývá delirium (pacient má nejrůznější strašidelné vidiny, před kterými chce uniknout nebo se jim brání-např. kouše, škrábe...), když horečka klesne, pacient je unavený a leží v klidu. Je chuť na citrony nebo citronádu. Bolesti v krku jsou tepavé, pulzující.
Lachesis má bolesti v krku na levé straně nebo nalevo bolesti začnou a pak se přesunou doprava. Krk je tmavě fialově zbarvený, pacient nesnese kolem hrdla naprosto nic, co by vyvolávalo sebemenší dotek. Špatně se mu polykají tekutiny (ale studené tekutiny zlepšují bolest v krku), polykání pevné stravy nečiní obtíže.
U Lac caninum je nejtypičtější projev ten, že bolesti se přesouvají z jedné krku na druhou.
Toto je pouze nepatrný zlomek homeopatik přicházejících do úvahy.

Jitka

dotaz

27. července 2016, 12:29

Dobrý den, narazila jsem na homeopat.stránky HANAKS HOMEOPATY kde je nabízena léčba sprch.gely a tělovými mléky,vím že homeopat.léčba se provádí "kuličkami" proto by mě zajímal váš názor na tuto léčbu, nemůže to být podvod ? Děkuji za odpověď Ivana

Ivana

Re: dotaz

27. července 2016, 15:42

Dobrý den Ivano, k první části Vašeho dotazu: obecně se nemusí homeopatické přípravky užívat pouze ústy ve formě kuliček, lze používat i jiné lékové formy (např. tablety, kapky pro kojence a malé děti, pro lokální aplikaci masti, gely, čípky...). K druhé části: konkrétně přípravky této firmy neznám, nemám s nimi žádnou zkušenost, nemohu se k nim vyjádřit.

Jitka

Tetanie?

24. července 2016, 09:01

Dobrý den, téměř rok mě občas potrápí neurologem diagnostikovaná tetanie. Beru magnesium, Sedatif PC, ale někdy mám velmi nepříjemné stavy - vnitřní třes, úzkost,bušení srdce, závratě, mžitky před očima, špatnou náladu, plačtivost, bolesti hlavy. Stav se zlepší, pokud mám co dělat, "nemyslím" na to, zda mi zase nebude špatně. Mám obavy z noci, někdy nemohu spát. Antidepresiva užívat nechci! Děkuji Markéta


Markéta

Re: Tetanie?

26. července 2016, 18:19

Dobrý den Markéto, v tomto případě doporučuji konzultovat Vaše potíže s homeopatem, dle mého názoru není optimální "zkoušet", ale je vhodné hledat celostně působící homeopatikum na základě celkového rozboru Vašeho zdravotnío stavu.

Jitka

otok

1. července 2016, 12:17

Dobrý den,

homeopatii u svého zlatého retrívra používám s úspěchem docela často. Cthěla bych Vás poprosit o radu - včera jsem naší fence zjistila docela velkou bouli na hřbetě v oblasti lopatky, objevilo se to náhle, není to dlohodobá záležitost. Dnes jsme byli u vetrináře, udělal sono, ale přesně neřekl, oč jde. Vyloučil abces, mohl by to být hematom, případně otok jiného původu. Ptala jsem se, jak bych měla problém definovat, aby se vybrala vhodná homeopatie a řekl mi: "hematom - zánět". Mohla byste mi prosím tedy poradit nejvhodnější homeopatii. Pejsek je bezt teploty, normálně běhá a přijímá potravu, nemá v místě zádné poranění, o bouli nejeví zájem.
Předem děkuji za pomoc.
Hezký den, iveta

iveta

Re: otok

2. července 2016, 10:09

Dobrý den, do úvahy připadá velký počet homeopatik, zmíním jen některá z nich. Pokud by to byl hematom, uvažovala bych o Arnice, aby napomohla vstřebání. Pokud by se jednalo o zánět, který vznikl náhle, je ve své první fázi, to znamená, že tam není hnis, tak bych uvažovala o Aconitu, ale je potřeba podat ho velmi brzy po objevení se potíží ( v řádu hodin, max. 1-2 dnů). Pokud by to byl absces naplněný hnisem, uvažovala bych o "hnisavých lécích", např. Hepar sulfuris, Calcarea sulfurica, Myristica, Mercurius, Silicea...U těchto hnisavých léků se uvádí, že nízké potence (9CH) podporují hnisání a vyšší potence (30CH) vysušují hnisání.Je třeba vzít též do úvahy, zda je absces v místě, ze kterého se hnis může dostat ven.

Jitka

Rakovina

23. června 2016, 09:14

Paní Jituško moc děkuji za radu.Doporučila byste mi nějaké homeopatické léky tedy na léčbu a hlavně od bolestí?Moc děkuji.P.Dagmar.

Dáda

Re: Rakovina

25. června 2016, 19:11

Dobrý den, v případě takto vážného onemocnění není vhodné bez podrobného vyšetření u homeopata "zkoušet" homeopatické léky jak na léčbu, tak na mírnění doprovodných obtíží a bolestí. Při výběru homeopata doporučuji ověřit, zda má s tímto onemocněním dostatek zkušeností.

Jitka

«  <   ... 3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  ...  >  »Preskripce homeopatických přípravků je závislá na celostním vyšetření homeopatem, proto jakékoli užití homeopatika dle odpovědí v této poradně je na vlastním rozhodnutí uživatele těchto webových stránek a homeopat nenese za následky podání žádnou zodpovědnost.

kontakt

Jitka Vaníčková, P. G. Hom.

jitka@homeo-poradna.cz
+420 605 123 249

homeopatická poradna

Sicherova 1601/14
Praha 14 - Kyje
198 00