Tento web Vás žádá o souhlas s používáním souborů cookie, které využívá k vylepšování poskytovaných služeb a k interním analýzám, ale nikoli pro reklamní účely. Vaši volbu bude následně možné kdykoli změnit ve spodní části stránky.

Proč homeopatie?Proč homeopatie?

Samuel Hahnemann - zakladatel homeopatie Každý organismus má své vlastní vnitřní řídící centrum, které udržuje tento organismus v rovnováze, tedy ve stavu zdraví, a to i za měnících se okolních podmínek. Nastane-li porucha tohoto řídícího centra, organismus onemocní, a to se projeví příznaky choroby. Lze říci, že princip homeopatie je takový, že homeopatický lék dá špatně fungujícímu řídícímu centru informaci o chybě a současně i o její opravě. Během tohoto procesu (tedy uzdravování) může přechodně dojít ke zvýraznění některých potíží.

Homeopatie je tedy velmi moudrý léčebný systém, ve kterém správně vybraný homeopatický lék uzdravuje organismus na všech úrovních, tj. fyzické, emocionální i mentální.

Jak homeopatie funguje?

Homeopatie využívá několika zákonů, z nichž nejdůležitější jsou zákon podobnosti a zákon minimálních dávek. Pro jejich objasnění použiju jako příklad stav, který zažíváme při krájení cibule. Z nosu nám teče velké množství řídkého, dráždivého sekretu, hodně nám slzí oči a máme potřebu odejít na čerstvý vzduch, kde se nám uleví. Má-li pacient rýmu, při které má odřený nos, ze kterého mu, jak se lidově říká, teče jak z kohoutku, slzí mu oči a cítí se lépe na čerstvém vzduchu, pomůže mu lék Allium cepa, který je vyroben z cibule jejím vyluhováním a mnohonásobným zředěním tohoto výluhu. Homeopatie je tedy o hledání látky (léku), která u zdravého člověka vyvolává stejné příznaky, které má pacient. Po mnohonásobném zředění (v minimální dávce) je pak tato látka schopna tyto příznaky léčit.

Léčba dle zásad homeopatie je tudíž „šitá každému člověku na míru“, nepotlačuje projevy nemoci, ale posiluje vlastní obranné síly organismu.

Jak probíhá takové homeopatické vyšetření se dočtete zde.

  • je pro Vás k dispozici zdarma
  • v žádném případě nenahrazuje konzultaci s homeopatem

Rakovina prostaty z metastázemi do kostí

21. června 2016, 09:58

Hezký den.Měla bych k Vám dotaz.Muj táta je mu 70 let má rakovinu prostaty z metastázy do kostí.Chodí na hormonální injekce.Chemoterapii mu nedoporučili.Operace nádoru také ne.Mě by zajímalo,zda se dá toto onemocnění vážné léčit a vyléčit homeopaticky?Moc děkuji za odpověd.

Dáda

Re: Rakovina prostaty z metastázemi do kostí

23. června 2016, 07:33

Dobrý den, onemocnění rakovinou je homeopaticky léčitelné jen ve velmi malém procentu případů (asi 5% pacientů). Záleží jednak na včasnosti zahájení léčby, čím dříve, tím lépe, a jednak na vitalitě organismu před začátkem onemocnění. Většinou se pomocí homeopatie spíš zmírňují vedlejší účinky klasické léčby a je snaha posílit organismus, případně se tlumí bolesti.

Jitka

warfarin

30. května 2016, 20:43

Prosím Vás existuje homeopatický lék na ředění krve místo warfarinu, který byl, naordinován mé matce po mozkové příhodě, dočetly jsme se, že byl warfarin používán jako jed na krysy tak tomu nechceme ani věřit proč nás takto novodobá medicína léčí. Děkuji Vám za odpověd.

Hana

Re: warfarin

1. června 2016, 05:50

Dobrý den Hano,
homeopatik, která nějakým způsobem ovlivňují srážlivost krve (ať krev "ředí" nebo naopak "zahušťují")je poměrně velký počet. V případě Vaší maminky je zapotřebí provést celkové homeopatické vyšetření a hledat lék, který bude celkově vylaďovat její organismus směrem k lepší úrovni zdraví. Tím se vyladí i srážlivost krve do správných hodnot.

Jitka

lechtání v močové trubici

17. května 2016, 10:42

dobrý den,trpím často na zánět močových cest,po posledním přelečení atb mi zůstalo takové jakoby lechtání na konci močové trubici.měla jsem veškeře vyšetření moče i cystskopie,atd po gynekologické stránce taky vše v pořádku,mám ale pořád pocit jakoby nedolečeného zanětu močáku,přesto v moči nic nemám,pocit neustálého lechtání je nepřijemné a nikdo mi nedokáže pomoct prý mám vše v pořádku,děkuji za radu

ddenule

Re: lechtání v močové trubici

19. května 2016, 17:04

Dobrý den Deniso, většina homeopatik, která mají lechtání nebo svědění v močové trubici, má tyto potíže nějak spojené s močením nebo zánětem. Doporučuji proto zkonzultovat Vaše potíže s homeopatem, aby provedl detailnější rozbor Vašich potíží a bylo možno vybrat co možná nejpřesnější lék. V úvahu může připadat např. Petroselinum, které má velmi silné svědění, tak silné, že pacient by nejraději vzal nějaký klacík nebo tyčinku a šťoural se v trubici, aby se mu odlevilo. Zde je ještě silný projev, že v momentě, kdy začne potřebovat nucení na močení, musí mu ihned vyhovět, jinak začne bolestí poskakovat. Dále lze uvažovat např. o Cannabis sativa, je to lék, kde jsou v popředí chronické obtíže močových orgánů a typické zde je to, že bolest stoupá močovou trubicí směrem vzhůru.
Dále např. Sarsaparilla má potíže v oblasti močových orgánů. Zde je bolest na konci močení a pálení po vymočení.
Dále např. Lycopodium je homeopatikum, které má ve svém obraze i močové a ledvinové potíže; typický je červený sediment v moči. Lycopodium patří mezi tzv. velké léky a zde je potřeba, aby pacient vykazoval i další symptomy, jinak tyto velké obvykle nemají příliš velký efekt. Do úvahy připadá dalších asi 80 léků, proto je vhodné potíže zkonzultovat.

Jitka

opakované cysty na vaječníku

6. dubna 2016, 15:58

Můžete mi doporučit nějaké homeopatikum na opakovaně se tvořící cysty na vaječníku ?

gina

Re: opakované cysty na vaječníku

9. dubna 2016, 07:47

Dobrý den,vzhledem k tomu, že se Vaše potíž opakuje a jedná se tudíž o chronický problém, doporučuji Vám konzutaci u homeopata.
Obecně lze uvažovat např. o Apis mellifica. Zde se cysty tvoří na pravém vaječníku a velmi rychle narostou. Pacientka bývá horkokrevná, dobře na ni působí chlad a obvykle nemá pocit žízně. Bývá žárlivá, ale neumí své pocity vyjádřit směrem k partnerovi. Vyjádření vzteku nebo hněvu na ni nepůsobí dobře, neuleví se jí.
Další do úvahy připadá Lycopodium. Cysty se opět tvoří na pravém vaječníku nebo nejdřív na pravém a pak se výskyt přesune na levý vaječník. Pacientka je obvykle zimomřivější, má velmi ráda teplé nápoje a má velkou chuť na sladkosti; nesnáší ústřice, zelí, fazole a cibuli. Obtěžuje ji velmi silné nadýmání, kdy plyny jsou hlavně v dolní části břicha, nezapáchají moc a jejich odchod ulevuje. Pro Lycopodium je ještě typický příznak, že má velký hlad, ale když začne jíst, sní pár soust a je zasycený.
Další do úvahy připadá Lachesis. Zde jsou cysty na levém vaječníku nebo se objeví nejdřív vlevo a pak vpravo. Pacientka je horkokrevná. Typická pro Lachesis je nesnášenlivost těsných věcí kolem krku (roláky, šály, u mužů kravaty...) a někdy nesnáší těsné po celém těle (např. i prstýnek na prstě...). I Lachesis je žárlivý lék, ale na rozdíl od Apisu své pocity vyjadřuje a typické jsou žárlivé scény. Dále je typické velké zhoršení před menzes, pacientka má premenstruační syndrom a zlepšení nastane, jakmile začne menstruační výtok; menzes se obvykle dostavuje na den přesně.
Zde uvedený výčet léků není v žádném případě úplný, do úvahy připadá mnoho dalších homeopatik.

Jitka

Poranena slachaha

15. března 2016, 11:15

Po osklivem padu se bohuzel az pozde prislo, ze mam jednu slachu pretrhlou a druhou poskozenou.Byla mne doporucena Arnica montana 9, ale nevim jakou davku si mam brat. Boli mne to v noci a na operaci je pozde a taky jsem nad 65. Dekuji Eva

Eva

Re: Poranena slachaha

17. března 2016, 10:44

Dobrý den paní Evo,doporučila bych 3-5x denně vycucat 3 kuličky nalačno s odstupem od jídla asi 30-45 minut. Neznám podrobnosti, proto se mi těžko odhaduje délka užívání, tak až se potíže začnou zlepšovat, je většinou vhodné přestat užívat. Pokud by Arnica neměla efekt nebo Vám nepomohla úplně odstranit potíže, někdy dobře navazuje Ruta graveolens, potenci a dávkování bych nechala stejné jako u Arnicy. Když by tato dvě homeopatika neměla efekt, je třeba další konzultace s homeopatem.

JItka

«  <   ... 4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  ...  >  »Preskripce homeopatických přípravků je závislá na celostním vyšetření homeopatem, proto jakékoli užití homeopatika dle odpovědí v této poradně je na vlastním rozhodnutí uživatele těchto webových stránek a homeopat nenese za následky podání žádnou zodpovědnost.

kontakt

Jitka Vaníčková, P. G. Hom.

jitka@homeo-poradna.cz
+420 605 123 249

homeopatická poradna

Sicherova 1601/14
Praha 14 - Kyje
198 00