Tento web Vás žádá o souhlas s používáním souborů cookie, které využívá k vylepšování poskytovaných služeb a k interním analýzám, ale nikoli pro reklamní účely. Vaši volbu bude následně možné kdykoli změnit ve spodní části stránky.

Proč homeopatie?Proč homeopatie?

Samuel Hahnemann - zakladatel homeopatie Každý organismus má své vlastní vnitřní řídící centrum, které udržuje tento organismus v rovnováze, tedy ve stavu zdraví, a to i za měnících se okolních podmínek. Nastane-li porucha tohoto řídícího centra, organismus onemocní, a to se projeví příznaky choroby. Lze říci, že princip homeopatie je takový, že homeopatický lék dá špatně fungujícímu řídícímu centru informaci o chybě a současně i o její opravě. Během tohoto procesu (tedy uzdravování) může přechodně dojít ke zvýraznění některých potíží.

Homeopatie je tedy velmi moudrý léčebný systém, ve kterém správně vybraný homeopatický lék uzdravuje organismus na všech úrovních, tj. fyzické, emocionální i mentální.

Jak homeopatie funguje?

Homeopatie využívá několika zákonů, z nichž nejdůležitější jsou zákon podobnosti a zákon minimálních dávek. Pro jejich objasnění použiju jako příklad stav, který zažíváme při krájení cibule. Z nosu nám teče velké množství řídkého, dráždivého sekretu, hodně nám slzí oči a máme potřebu odejít na čerstvý vzduch, kde se nám uleví. Má-li pacient rýmu, při které má odřený nos, ze kterého mu, jak se lidově říká, teče jak z kohoutku, slzí mu oči a cítí se lépe na čerstvém vzduchu, pomůže mu lék Allium cepa, který je vyroben z cibule jejím vyluhováním a mnohonásobným zředěním tohoto výluhu. Homeopatie je tedy o hledání látky (léku), která u zdravého člověka vyvolává stejné příznaky, které má pacient. Po mnohonásobném zředění (v minimální dávce) je pak tato látka schopna tyto příznaky léčit.

Léčba dle zásad homeopatie je tudíž „šitá každému člověku na míru“, nepotlačuje projevy nemoci, ale posiluje vlastní obranné síly organismu.

Jak probíhá takové homeopatické vyšetření se dočtete zde.

  • je pro Vás k dispozici zdarma
  • v žádném případě nenahrazuje konzultaci s homeopatem

Poranena slachaha

15. března 2016, 11:15

Po osklivem padu se bohuzel az pozde prislo, ze mam jednu slachu pretrhlou a druhou poskozenou.Byla mne doporucena Arnica montana 9, ale nevim jakou davku si mam brat. Boli mne to v noci a na operaci je pozde a taky jsem nad 65. Dekuji Eva

Eva

Re: Poranena slachaha

17. března 2016, 10:44

Dobrý den paní Evo,doporučila bych 3-5x denně vycucat 3 kuličky nalačno s odstupem od jídla asi 30-45 minut. Neznám podrobnosti, proto se mi těžko odhaduje délka užívání, tak až se potíže začnou zlepšovat, je většinou vhodné přestat užívat. Pokud by Arnica neměla efekt nebo Vám nepomohla úplně odstranit potíže, někdy dobře navazuje Ruta graveolens, potenci a dávkování bych nechala stejné jako u Arnicy. Když by tato dvě homeopatika neměla efekt, je třeba další konzultace s homeopatem.

JItka

Antidepresiva

3. března 2016, 12:23

Dobrý den , chtěla bych se zeptat dostala jsme k užívání antidepresiva a nemyslím si že je to dobrý nápad je brát chtěla bych poradit jak je nahradit Homeopatickými leky . Děkuji Veronika

veru

Re: Antidepresiva

5. března 2016, 16:52

Dobrý den Veroniko, v tomto případě je nezbytné navštívit homeopata a provést celkový rozbor Vašeho zdravotního stavu; v případě Vašich potíží naprosto není vhodné "zkoušet homeopatika, zda některé zabere".

Jitka

časté nachlazení u dcery

26. února 2016, 16:19

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na svou 6,5 letou dceru, v září začala chodit do první třídy ZŠ a od té doby je stále nemocná, nejprve angína, pak nachlazení, poté dokonce zápal plic, vždy tak 3 týdny v pořádku a pak zase začíná něco nanovo. Chtěla bych nějak posílit imunitu a myslím, že by mohl být zakopaný pes i v psychice, škola ji zas až tak moc nebere, dále se od nás dozvěděla, že bude mít sourozence, z čehož také nebyla nadšená, je spíše zimumřivá, má velice ráda sladké, a spíše studenější nápoje i když do pití se musí hodně nutit, ještě bych o ní řekla,že celkově je hodně citlivá a velice špatně snáší změny, jakékoliv i malé. děkuji velice Veronika

Veronika

Re: časté nachlazení u dcery

28. února 2016, 19:44

Dobrý den Veroniko, podle Vašich informací lze uvažovat o větším počtu homeopatik; navíc Vaše dcerka musí momentálně reagovat na hodně změn, které jak uvádíte, špatně snáší. Proto Vám doporučuji konzultaci u homeopata, je zapotřebí zjistit, jaké projevy organismu jsou u Vaší dcerky spojeny s posledním obdobím, ve kterém začala být opakovaně nemocná, aby bylo možné vybrat vhodné homeopatikum.

Jitka

zahlenění krku

18. února 2016, 09:18

dobrý den, můj problém trvá již rok a zatím nebyl vyléčen. Neustále cítím a mám hleny v krku přilepené na zadní straně. Loni v únoru jsem měla zlatého stafylokoka v krku, byl léčen antibiotiky, poté následně kontrolní stěry negativní, ale potíže pořád. Z toho se mi těžce dýchá a neustále mě to nutí dostávat ty hleny z krku. Bohužel je nevykašlu, jen je vidím. v prosinci kontrolní stěry z krku - negativní. V lednu 2016 jsem byla na bronchoskopii - zjištěn zlatý stafylokok v průduškách - 14 dní nasazeny antibiotika, bohužel potíže stále stejné. Piji vincentku, kloktám, používala jsem různé přípravky na hleny a nic. Už jsem zoufalá a nevím, jak se toho zbavit. Prosím o jakoukoliv radu. Děkuji Jitka

Jitka

Re: zahlenění krku

20. února 2016, 20:22

Dobrý den Jitko, k tomu, aby Váš organismus přestal být náchylný k tvorbě hlenu, je zapotřebí podat homeopatikum na základě celkového posouzení Vašeho zdravotního stavu, což je možné pouze po důkladném rozboru všech současných projevů a reakcí Vašeho organismu, tedy po konzultaci u homeopata.
Podle toho, že uvádíte, že hlen je přilepený na zadní stěně krku a nelze odkašlat, mě napadají např. Causticum, Corralium rubrum nebo Kali bichromicum.
Causticum se v této situaci snaží hlen odkašlat, pacient kašle stále víc a víc zhluboka, ale hlen dostane maximálně do úst a polyká ho, nelze odplivnout. Po tomto usilovném kašli je pacient značně vyčerpaný.
Kali bichromicum má lepivé, ulpívající, žluté hleny, které se táhnou v provazcích, pokud je pacient odkašlává nebo vysmrkává. Tento výtok bývá spojený se zánětem dutin, proto bych o tomto léku uvažovala, pokud by vzniku Vašich potíží předcházela sinusitida.
Corralium rubrum má taktéž hojný výtok hlenu z dutin, což ho nutí ke kašli. Zde je velmi typické to, že pacient cítí při nádechu vzduchu normální pokojové teploty chlad uvnitř nosu nebo až i v dýchacích cestách.
Do úvahy připadají samozřejmě i další homeopatické léky, proto doporučuji návštěvu u homeopata.

Jitka

ockovani mmr

17. února 2016, 15:01

Za par tydnu bude moje dcera, temer 7 let preockovana na mmr. Rada bych vyuzila tento preparathttp://www.remedia-homeopathy.com/cs/homeopatie/MMR-Vacc/a4830.html ale bohuzel netusim jak a v jake potenci davkovat. Moc dekuji.

Rosmarina

Re: ockovani mmr

20. února 2016, 20:09

Dobrý den Rosmarino, potencované vakcíny ve své praxi nepoužívám, bohužel Vám nemohu poskytnout žádné podrobnější informace.

Jitka

«  <   ... 4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  ...  >  »Preskripce homeopatických přípravků je závislá na celostním vyšetření homeopatem, proto jakékoli užití homeopatika dle odpovědí v této poradně je na vlastním rozhodnutí uživatele těchto webových stránek a homeopat nenese za následky podání žádnou zodpovědnost.

kontakt

Jitka Vaníčková, P. G. Hom.

jitka@homeo-poradna.cz
+420 605 123 249

homeopatická poradna

Sicherova 1601/14
Praha 14 - Kyje
198 00