Tento web Vás žádá o souhlas s používáním souborů cookie, které využívá k vylepšování poskytovaných služeb a k interním analýzám, ale nikoli pro reklamní účely. Vaši volbu bude následně možné kdykoli změnit ve spodní části stránky.

Proč homeopatie?Proč homeopatie?

Samuel Hahnemann - zakladatel homeopatie Každý organismus má své vlastní vnitřní řídící centrum, které udržuje tento organismus v rovnováze, tedy ve stavu zdraví, a to i za měnících se okolních podmínek. Nastane-li porucha tohoto řídícího centra, organismus onemocní, a to se projeví příznaky choroby. Lze říci, že princip homeopatie je takový, že homeopatický lék dá špatně fungujícímu řídícímu centru informaci o chybě a současně i o její opravě. Během tohoto procesu (tedy uzdravování) může přechodně dojít ke zvýraznění některých potíží.

Homeopatie je tedy velmi moudrý léčebný systém, ve kterém správně vybraný homeopatický lék uzdravuje organismus na všech úrovních, tj. fyzické, emocionální i mentální.

Jak homeopatie funguje?

Homeopatie využívá několika zákonů, z nichž nejdůležitější jsou zákon podobnosti a zákon minimálních dávek. Pro jejich objasnění použiju jako příklad stav, který zažíváme při krájení cibule. Z nosu nám teče velké množství řídkého, dráždivého sekretu, hodně nám slzí oči a máme potřebu odejít na čerstvý vzduch, kde se nám uleví. Má-li pacient rýmu, při které má odřený nos, ze kterého mu, jak se lidově říká, teče jak z kohoutku, slzí mu oči a cítí se lépe na čerstvém vzduchu, pomůže mu lék Allium cepa, který je vyroben z cibule jejím vyluhováním a mnohonásobným zředěním tohoto výluhu. Homeopatie je tedy o hledání látky (léku), která u zdravého člověka vyvolává stejné příznaky, které má pacient. Po mnohonásobném zředění (v minimální dávce) je pak tato látka schopna tyto příznaky léčit.

Léčba dle zásad homeopatie je tudíž „šitá každému člověku na míru“, nepotlačuje projevy nemoci, ale posiluje vlastní obranné síly organismu.

Jak probíhá takové homeopatické vyšetření se dočtete zde.

  • je pro Vás k dispozici zdarma
  • v žádném případě nenahrazuje konzultaci s homeopatem

Patní ostruha

29. ledna 2016, 21:11

Dobrý den.Ráda bych se zeptala jak správně užívat homeopatikum hekla lava15?Lze ještě něčím jiným podpořit léčbu patní ostruhy?Děkuji za Vaši odpověď.Martina

Martina

Re: Patní ostruha

31. ledna 2016, 18:13

Dobrý den Martino,
dávkování u 15C potencí se různí podle závažnosti potíží a zdravotní kondice pacienta. Obecně se pohybuje obvykle od jednorázové dávky až do intervalu 1x za 14 dní až 1 měsíc. Upřesnění pro Vás bohužel nemohu provést právě z důvodu, že neznám Vaši vitalitu a zdravotní stav. Pokud by na Vaše potíže Hekla lava neúčinkovala, lze uvažovat např. o Calcarea fluorica, ale vždy by mělo homeopatikum být předepsáno tak, aby co nejvíce korespondovalo s "celým pacientem", pak má největší a nejhlubší léčebný efekt.

Jitka

Streptoccocus pyogenes A

11. ledna 2016, 13:01

Dobrý den,chtěla bych se zeptat na užívání homeopatického přípravku Streptococcinum v těhotenství a na dávkování.Jsem v 28.týdnu těhotenství a ve výtěru z krku mi vyšel streptococ pyogenes A.Po užívání Homeogéne 9 již nemám žádné obtíže.Mám strach,abych nebyla bacilonosičem.Můj 8mi letý syn na spálové anginy hodně trpí a nechci,aby měl už poněkolikáté atb.Mohla byste mi poradit.
Děkuji.Klára

Klára

Re: Streptoccocus pyogenes A

12. ledna 2016, 20:16

Dobrý den Kláro, použít Streptococcinum na Vámi popisované potíže by mělo být možné, ale osobně tento způsob homeopatické léčby nepoužívám, nemohu Vám tedy poskytnout informace k dávkování. Osobně bych Vám doporučila konzultaci u homeopata, který se věnuje celostní homeopatii; celostní homeopatický lék posílí Vaši obranyschopnost a sliznice pak nebudou pro streptokoka hostilní. Na závěr ještě poznámka: pokud jste užívala na Vaše potíže Homeogéne, požádejte lékaře o kontrolní výtěr.

Jitka

molusky

22. prosince 2015, 20:42

Dobrý den, ráda bych Vás poprosila o radu ohledně léčby molusek. Trpí jimi muj dvouletý syn a rádi bychom vyzkoušeli homeopatika. Nakazil se při pobytu v bazénu. Moc děkuji za radu.

Věra

Re: molusky

23. prosince 2015, 13:59

Dobrý den Věro, v případě potíží s molusky je třeba podat homeopatikum na základě celkového zdravotního stavu pacienta, doporučuji osobní konzultaci u homeopata.

Jitka

Mrkání

20. prosince 2015, 18:28

Dobrý večer,potřebovala bych radu ohledně velmi častého mrkání našeho 2,5 letého syna.Dělá to cca 2 měsíce.Na očním vyšetření jsme byli a bylo nám řečeno,že se jedná o oční tik.Existují na tohle nějaká homeopatika?

Štěpánka

Re: Mrkání

23. prosince 2015, 13:49

Dobrý den Štěpánko, homeopatie při potížích s tiky velmi často pomůže, ale jedná se o hlubší problém, proto nelze bez znalosti celkového zdravotního stavu pacienta doporučit homeopatikum. Doporučuji tedy osobní konzultaci u homeopata.

Jitka

Artroza

13. prosince 2015, 17:53

Dobrý den měl bych na vás dotaz měl sem nehodu před 20lety spadl sem z víšky na beton přímo na loketní kloub ,tu chvíly sem nemohl ruku zvednout a híbat potom hned sem šel na operaci ve vyškově ale nemohli mi ruku natáhnout stáhli mi žíly navíc mi ruka nesrostla a po čase tak 19letech sem začal cvičit a dělal sem bojový sport kickboxing a postupně času bylo pořádku ruka mě nijak nebolala ale poslední 2roky začali problémy vážné problémy stuhlost, píchání v lokti , a navíc cítím vrzání kostí nebo tření kostí vtom koubním aparátu ,tak nakonec sem šel za Panem ortopédem martinem filou ale bohužel sem dostla odpověd že mám ARTROZU nadloktí a že se nědá nic dělat že to bude horší a horší ty bolesti co mám dostal sem injekci a šel sem domu ale já věřím že se stím něco dělat dá nedá se takhle žít navíc musím fungovat práci narodil se nám kluk má 7měsícu a už kvuli němu chci být pořádku a kvuli sobě děkuju za odpověd

Michal

Re: Artroza

13. prosince 2015, 19:31

Dobrý den Michale,
doporučuji Vám osobní konzultaci u homeopata. Lze uvažovat o více homeopaticích a je zapotřebí zjistit více podrobností o Vašich potížích. Osobně bych uvažovala např. o Rhus toxicodendron, což je homeopatikum s výraznou ztuhlostí postižených míst. Ztuhlost se vždy zhorší, když je pacient delší dobu v klidu a nehýbe se. Pak, když se začne hýbat, je to nejprve ještě horší, ale postupně se to zlepší a rozhýbe. Potíže mohou nastat např. po velké námaze (píšete o sportování).
Další možnost by mohla být Arnica montana, je to často potřebný lék po nejrůznějších zraněních a lze použít i za mnoho let od toho zranění.
Pokud by Vaše potíže byly vždy horší při jakémkoliv pohybu a vždy byly lepší v klidu, uvažovala bych o léku Bryonia, k ní patří i píchavé bolesti, které zmiňujete. Lze uvažovat i o dalších homeopatikách, výběr vždy závisí na celkovém zdravotním stavu pacienta, proto jsem Vám v úvodu doporučila osobní konzultaci u homeopata.

Jitka

«  <   ... 5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  ...  >  »Preskripce homeopatických přípravků je závislá na celostním vyšetření homeopatem, proto jakékoli užití homeopatika dle odpovědí v této poradně je na vlastním rozhodnutí uživatele těchto webových stránek a homeopat nenese za následky podání žádnou zodpovědnost.

kontakt

Jitka Vaníčková, P. G. Hom.

jitka@homeo-poradna.cz
+420 605 123 249

homeopatická poradna

Sicherova 1601/14
Praha 14 - Kyje
198 00