Tento web Vás žádá o souhlas s používáním souborů cookie, které využívá k vylepšování poskytovaných služeb a k interním analýzám, ale nikoli pro reklamní účely. Vaši volbu bude následně možné kdykoli změnit ve spodní části stránky.

Proč homeopatie?Proč homeopatie?

Samuel Hahnemann - zakladatel homeopatie Každý organismus má své vlastní vnitřní řídící centrum, které udržuje tento organismus v rovnováze, tedy ve stavu zdraví, a to i za měnících se okolních podmínek. Nastane-li porucha tohoto řídícího centra, organismus onemocní, a to se projeví příznaky choroby. Lze říci, že princip homeopatie je takový, že homeopatický lék dá špatně fungujícímu řídícímu centru informaci o chybě a současně i o její opravě. Během tohoto procesu (tedy uzdravování) může přechodně dojít ke zvýraznění některých potíží.

Homeopatie je tedy velmi moudrý léčebný systém, ve kterém správně vybraný homeopatický lék uzdravuje organismus na všech úrovních, tj. fyzické, emocionální i mentální.

Jak homeopatie funguje?

Homeopatie využívá několika zákonů, z nichž nejdůležitější jsou zákon podobnosti a zákon minimálních dávek. Pro jejich objasnění použiju jako příklad stav, který zažíváme při krájení cibule. Z nosu nám teče velké množství řídkého, dráždivého sekretu, hodně nám slzí oči a máme potřebu odejít na čerstvý vzduch, kde se nám uleví. Má-li pacient rýmu, při které má odřený nos, ze kterého mu, jak se lidově říká, teče jak z kohoutku, slzí mu oči a cítí se lépe na čerstvém vzduchu, pomůže mu lék Allium cepa, který je vyroben z cibule jejím vyluhováním a mnohonásobným zředěním tohoto výluhu. Homeopatie je tedy o hledání látky (léku), která u zdravého člověka vyvolává stejné příznaky, které má pacient. Po mnohonásobném zředění (v minimální dávce) je pak tato látka schopna tyto příznaky léčit.

Léčba dle zásad homeopatie je tudíž „šitá každému člověku na míru“, nepotlačuje projevy nemoci, ale posiluje vlastní obranné síly organismu.

Jak probíhá takové homeopatické vyšetření se dočtete zde.

  • je pro Vás k dispozici zdarma
  • v žádném případě nenahrazuje konzultaci s homeopatem

Zúžený slzný kanálek

31. července 2014, 00:07

Dobrý den, mám 3 měsíčního syna a má neprůchodný nebo zúžený slzný kanálek. Na internetu jsem našla, že bych mu mohla rozpustit každý den 5 kuliček Pulsatilla9ch a 5 kuliček Silicea9ch. Je to takto opravdu možné? Chtěla bych se vyhnout sondáži.
Předem moc děkuji
Monika

Monika

Re: Zúžený slzný kanálek

31. července 2014, 09:19

Dobrý den Moniko,
léků, které lze vyzkoušet, je o něco více, nicméně Silica má potíže se zúžením slzného kanálku v nejsilnějším stupni.
Osobně nedoporučuji kombinace homeopatik, takže bych zkusila nejdříve podávat Siliceu v potenci, kterou zmiňujete, po dobu asi 1 týdne 2-3x denně. Pak 1-2 týdny počkat, dostaví-li se účinek.
Pokud by Silicea neměla efekt, doporučuji raději konzultaci u homeopata.
Děti, u kterých Silicea dobře působí, bývají slabší tělesné konstituce, ublinkávají nebo až zvrací mateřské mléko, potřebují teplo, jsou zimomřivé. Potí se výrazně na hlavě a na nohách.
(Pokud by miminko bylo horkokrevné, potřebovalo hodně dotyky a vyžadovalo neustálý kontakt s matkou, mělo malou žízeň, pak bych zkusila jako první Pulsatillu, ve stejné potenci a dávkování jako jsem uváděla u Silicey.)


Jitka

Prorezavani zoubku

30. července 2014, 18:24

Dobry den,synovi je 5mesicu a uz se mu prorezavani zoubky uz ma dva dole a tedka nas cekaji dalsi,je neklidny pres den tak se chci optat zda existuji a daji se koupit pro nej homeopatika na prorezavani zoubku.Dekuji predem za odpoved Monika

monika

Re: Prorezavani zoubku

30. července 2014, 18:46

Dobrý den Moniko,
nejčastěji používané homeopatikum při prořezávání zoubků je Chamomilla, většinou se používá potence 15CH, rozpustí se 3 kuličky v trošce kojenecké vody a 1-2x během dne se podá 1 lžička tohoto roztoku, pokud možno s odstupem od jídla přibližně 1 hodinu. Podává se pouze několik dní při obtížích, ne dlouhodobě.

Jitka

řídká stolice

29. července 2014, 13:26

Dobrý den,už více než rok trpím velmi řídkou každodenní stolicí stolicí.problém zesílil v červnu 2013 po úrazu.Přidaly se bolesti páteře, nervové potíže.Prodělala jsem spoustu odborných vyšetření ,vše negativní,pouze mírná alergie na kravské mléko.Střevní potíže se stupňovaly, ,objemné mastné kašovité stolice až vyvrcholily clostridiovou infekcí a kolitidou.Po zaléčení antibiotiky proběhly už tři recidivy, nyní stolice bez nálezu.V současné době mám denní průjmovou stolici 1-2x denně,bez závilosti na denní době či psychickém rozpoložení,častěji po jídle.nic mě v břiše nebolí,častěji říhám.Již dva měsíce mě bolí při pohybu vzhůru v levé paži ,u lekaře bez nálezu.Po prvotním úbytku váhy asi 4 kg přibližně před rokem nyní bez hubnutí,chuť k jídlu dobrá,nejvíc na ovoce a taky sladké.Psychicky jsem myslím už v dost pohodě (byla velká obava z rakoviny)jen mám stále naspěch- v mluvě,psaní,jídle i běžných cinnostech.Bylo to tak se mnou vždy ale myslím že se ještě "zelpšuji"Beru již třetí týden arnika montana po doporučení lékárnice vzhledem k předchzímu úrazu, ale nevidím zlepšení.Trávicí potíže pozvolna začínaly uz před úrazem. Můžete mi prosím poraddit? Napadá mne argentum nitricum nebo ignatia ?Budu vděčna za každou radu Děkuji Lenka

lena

Re: řídká stolice

30. července 2014, 18:57

Dobrý den Lenko,
vzhledem k délce trvání, závažnosti potíží a opakovaným akutním vzplanutím doporučuji návštěvu homeopata.

Jitka

Bradavice

21. července 2014, 09:19

Dobrý den,můžete mi prosím poradit nějaká homeopatika na genitální bradavičky?Předpokládám tedy,že se jedná o ně.Objevily se mi dvě před týdnem,ty se mi podařilo zničit přikládáním česneku,ale udělaly se další na jiném místě.Jsem už z toho nešťastná,vůbec netuším,kde jsem k tomuhle mohla přijít,mám stálého partnera.V součastné době procházím hodně stresujícím obdobím,kdy se cítím unavené až vyčerpaně a hůře se mi dýchá,ale to s tím nejspíš asi nesouvisí.Můžete mi prosím poradit,jak se bradaviček zbavit a hlavně aby se už neobjevily?Nechci podstoupit klasickou léčbu dusíkem ani různými mastmi,věřím homeopatikům,již mnohokrát mi pomohly a byla bych moc ráda,kdyby to tak bylo i v tomto případě.Mnohokrát Vám děkuji za radu a přeji krásný den.Iva

Iva

Re: Bradavice

23. července 2014, 11:14

Dobrý den Ivo,
vzhledem k tomu, že se zmiňujete i o dalších potížích, doporučuji konzultaci s homeopatem.
Na bradavičky můžete zkusit např. Antimonium crudum (bradavičky jsou rohovité, po zahřátí mohou svědit), nebo Causticum (bradavice jsou velké, rozsévají se a snadno krvácejí), nebo Nitric acid (bradavice jsou velké, opět při mytí nebo dotyku snadno krvácejí), nebo Staphysagrii (bradavice jsou suché, stopkaté, mohou svědit a příčinou jejich vzniku může být potlačený vztek) a poslední možnost, kterou zmíním, je Thuya (bradavičky jsou měkké, houbovité, vypadají jako květák na stopce a opět snadno krvácejí).
Tento výčet není úplný.

Jitka

hnisání očí

12. července 2014, 11:57

Dobrý den,mé 2 měsíční dceři od narození hnisají oči díky zánětu močových cest při porodu jsem mněla špatnou plodovou vodu a v nemocnici mi řekli že je to z toho už jsem vyskoušela borovou vodu Omisan baby SEPNONEX a nic z toho nezabralo pomůžete mi prosím děkuji předem a jakoukoliv radu !!

Babucha001

Re: hnisání očí

19. července 2014, 08:40

Dobrý den,
nejdříve se omlouvám za opožděnou odpověď, v minulých dnech jsem neměla přístup k internetu. Děkuji za pochopení.
Vzhledem k tomu, že se jedná o chronický stav, doporučuji v každém případě raději osobní konzultaci s homeopatem. Níže uvedená homeopatika jsou často používaná na tyto potíže, ale lepší je vždy vybrat homeopatikum na základě celkového stavu organismu pacienta.
U miminek na tyto potíže lze zkusit např. Argentum nitricum (výtok z očí je hojný, hnisavý a oči jsou silně zarudlé, vypadá to jako by tam bylo syrové maso, z celkových projevů jsou výrazné horkokrevnost, nadýmání a je lépe na čerstvém vzduchu).
Další možnost je např. Pulsatilla (výtoku je hodně, je hustý, žlutý nebo žlutozelený, nebývá hnisavý, nedráždí okolní pokožku, z celkových projevů je opět horkokrevnost, pacient nemá žízeň a opět je mu dobře na čerstvém vzduchu, děti jsou hodně mazlivé a chtějí hodně fyzický kontakt s matkou).
Apis mellifica má výrazný, vodnatý, růžový otok očí, který dobře reaguje na chladné obklady, nebývá tu výtok z očí, spíš se používá na zánět spojivek (opět je celkově horkokrevnost, pacient je bez žízně a je mu dobře na čerstvém vzduchu).
Euphrasia je další možnost (zde je časté silné slzení očí, oči jsou zarudlé, výtok je hnisavý, dráždí okolní pokožku a oči jsou velmi citlivé na světlo).
Silicea se používá často, pokud je zduřelý a zanícený slzný kanálek, oči chronicky hnisají, výtok je žlutý (z celkových projevů je u kojenců často přítomno zvracení po mateřském mléce, je zimomřivost a celková slabost a neduživost).
Hepar sulfuris má silné dlouhodobé hnisání (celkově je citlivost na chlad a průvan).
Toto je jen velmi omezený výčet homeopatik.
Pokud se rozhodnete některé z uvedených homeopatik zkusit, doporučila bych potenci 9CH a dávkování následující: 3 kuličky rozpustit v troše kojenecké převařené vychladlé vody a 2-3x denně dát miminku 1 čajovou lžičku mezi krmeními 2 dny a pak vysadit a sledovat cca 2 dny, zda je nějaký efekt. Na závěr doporučuji nezkoušet takto víc jak maximálně 2-3 homeopatika a pokud nebude pozitivní výsledek, raději navštívit homeopata.

Jitka

«  <   ... 9  10  11  12  13  14  15  16   >  »Preskripce homeopatických přípravků je závislá na celostním vyšetření homeopatem, proto jakékoli užití homeopatika dle odpovědí v této poradně je na vlastním rozhodnutí uživatele těchto webových stránek a homeopat nenese za následky podání žádnou zodpovědnost.

kontakt

Jitka Vaníčková, P. G. Hom.

jitka@homeo-poradna.cz
+420 605 123 249

homeopatická poradna

Sicherova 1601/14
Praha 14 - Kyje
198 00