Tento web Vás žádá o souhlas s používáním souborů cookie, které využívá k vylepšování poskytovaných služeb a k interním analýzám, ale nikoli pro reklamní účely. Vaši volbu bude následně možné kdykoli změnit ve spodní části stránky.

Proč homeopatie?Proč homeopatie?

Samuel Hahnemann - zakladatel homeopatie Každý organismus má své vlastní vnitřní řídící centrum, které udržuje tento organismus v rovnováze, tedy ve stavu zdraví, a to i za měnících se okolních podmínek. Nastane-li porucha tohoto řídícího centra, organismus onemocní, a to se projeví příznaky choroby. Lze říci, že princip homeopatie je takový, že homeopatický lék dá špatně fungujícímu řídícímu centru informaci o chybě a současně i o její opravě. Během tohoto procesu (tedy uzdravování) může přechodně dojít ke zvýraznění některých potíží.

Homeopatie je tedy velmi moudrý léčebný systém, ve kterém správně vybraný homeopatický lék uzdravuje organismus na všech úrovních, tj. fyzické, emocionální i mentální.

Jak homeopatie funguje?

Homeopatie využívá několika zákonů, z nichž nejdůležitější jsou zákon podobnosti a zákon minimálních dávek. Pro jejich objasnění použiju jako příklad stav, který zažíváme při krájení cibule. Z nosu nám teče velké množství řídkého, dráždivého sekretu, hodně nám slzí oči a máme potřebu odejít na čerstvý vzduch, kde se nám uleví. Má-li pacient rýmu, při které má odřený nos, ze kterého mu, jak se lidově říká, teče jak z kohoutku, slzí mu oči a cítí se lépe na čerstvém vzduchu, pomůže mu lék Allium cepa, který je vyroben z cibule jejím vyluhováním a mnohonásobným zředěním tohoto výluhu. Homeopatie je tedy o hledání látky (léku), která u zdravého člověka vyvolává stejné příznaky, které má pacient. Po mnohonásobném zředění (v minimální dávce) je pak tato látka schopna tyto příznaky léčit.

Léčba dle zásad homeopatie je tudíž „šitá každému člověku na míru“, nepotlačuje projevy nemoci, ale posiluje vlastní obranné síly organismu.

Jak probíhá takové homeopatické vyšetření se dočtete zde.

  • je pro Vás k dispozici zdarma
  • v žádném případě nenahrazuje konzultaci s homeopatem

Bradavice

21. července 2014, 09:19

Dobrý den,můžete mi prosím poradit nějaká homeopatika na genitální bradavičky?Předpokládám tedy,že se jedná o ně.Objevily se mi dvě před týdnem,ty se mi podařilo zničit přikládáním česneku,ale udělaly se další na jiném místě.Jsem už z toho nešťastná,vůbec netuším,kde jsem k tomuhle mohla přijít,mám stálého partnera.V součastné době procházím hodně stresujícím obdobím,kdy se cítím unavené až vyčerpaně a hůře se mi dýchá,ale to s tím nejspíš asi nesouvisí.Můžete mi prosím poradit,jak se bradaviček zbavit a hlavně aby se už neobjevily?Nechci podstoupit klasickou léčbu dusíkem ani různými mastmi,věřím homeopatikům,již mnohokrát mi pomohly a byla bych moc ráda,kdyby to tak bylo i v tomto případě.Mnohokrát Vám děkuji za radu a přeji krásný den.Iva

Iva

Re: Bradavice

23. července 2014, 11:14

Dobrý den Ivo,
vzhledem k tomu, že se zmiňujete i o dalších potížích, doporučuji konzultaci s homeopatem.
Na bradavičky můžete zkusit např. Antimonium crudum (bradavičky jsou rohovité, po zahřátí mohou svědit), nebo Causticum (bradavice jsou velké, rozsévají se a snadno krvácejí), nebo Nitric acid (bradavice jsou velké, opět při mytí nebo dotyku snadno krvácejí), nebo Staphysagrii (bradavice jsou suché, stopkaté, mohou svědit a příčinou jejich vzniku může být potlačený vztek) a poslední možnost, kterou zmíním, je Thuya (bradavičky jsou měkké, houbovité, vypadají jako květák na stopce a opět snadno krvácejí).
Tento výčet není úplný.

Jitka

hnisání očí

12. července 2014, 11:57

Dobrý den,mé 2 měsíční dceři od narození hnisají oči díky zánětu močových cest při porodu jsem mněla špatnou plodovou vodu a v nemocnici mi řekli že je to z toho už jsem vyskoušela borovou vodu Omisan baby SEPNONEX a nic z toho nezabralo pomůžete mi prosím děkuji předem a jakoukoliv radu !!

Babucha001

Re: hnisání očí

19. července 2014, 08:40

Dobrý den,
nejdříve se omlouvám za opožděnou odpověď, v minulých dnech jsem neměla přístup k internetu. Děkuji za pochopení.
Vzhledem k tomu, že se jedná o chronický stav, doporučuji v každém případě raději osobní konzultaci s homeopatem. Níže uvedená homeopatika jsou často používaná na tyto potíže, ale lepší je vždy vybrat homeopatikum na základě celkového stavu organismu pacienta.
U miminek na tyto potíže lze zkusit např. Argentum nitricum (výtok z očí je hojný, hnisavý a oči jsou silně zarudlé, vypadá to jako by tam bylo syrové maso, z celkových projevů jsou výrazné horkokrevnost, nadýmání a je lépe na čerstvém vzduchu).
Další možnost je např. Pulsatilla (výtoku je hodně, je hustý, žlutý nebo žlutozelený, nebývá hnisavý, nedráždí okolní pokožku, z celkových projevů je opět horkokrevnost, pacient nemá žízeň a opět je mu dobře na čerstvém vzduchu, děti jsou hodně mazlivé a chtějí hodně fyzický kontakt s matkou).
Apis mellifica má výrazný, vodnatý, růžový otok očí, který dobře reaguje na chladné obklady, nebývá tu výtok z očí, spíš se používá na zánět spojivek (opět je celkově horkokrevnost, pacient je bez žízně a je mu dobře na čerstvém vzduchu).
Euphrasia je další možnost (zde je časté silné slzení očí, oči jsou zarudlé, výtok je hnisavý, dráždí okolní pokožku a oči jsou velmi citlivé na světlo).
Silicea se používá často, pokud je zduřelý a zanícený slzný kanálek, oči chronicky hnisají, výtok je žlutý (z celkových projevů je u kojenců často přítomno zvracení po mateřském mléce, je zimomřivost a celková slabost a neduživost).
Hepar sulfuris má silné dlouhodobé hnisání (celkově je citlivost na chlad a průvan).
Toto je jen velmi omezený výčet homeopatik.
Pokud se rozhodnete některé z uvedených homeopatik zkusit, doporučila bych potenci 9CH a dávkování následující: 3 kuličky rozpustit v troše kojenecké převařené vychladlé vody a 2-3x denně dát miminku 1 čajovou lžičku mezi krmeními 2 dny a pak vysadit a sledovat cca 2 dny, zda je nějaký efekt. Na závěr doporučuji nezkoušet takto víc jak maximálně 2-3 homeopatika a pokud nebude pozitivní výsledek, raději navštívit homeopata.

Jitka

Arnica a ředění krve

4. července 2014, 22:35

Dobrý den, za pár týdnů mám termín porodu. Chtěla bych před a po porodu užívat Arnicu. Ředím si krev Fraxiparinem 0,6/den.
Je užívání vůbec vhodné, případně v jakém ředění? Mohu i ostatní běžně doporučovaná homeopatika k porodu a po něm? Děkuji za odpověď.

Lenka

Re: Arnica a ředění krve

5. července 2014, 09:03

Dobrý den Lenko,

na preventivní podávání homeopatik se názory homeopatů velmi liší. Osobně rutinní preventivní podávání homeopatik nepoužívám, takže pokud by pro Vás Arnika či jakékoliv jiné homeopatikum nebylo v danou chvíli indikované, nedoporučila bych Vám jeho užívání.
Pokud navíc aplikujete Fraxiparin, je to v případě podání homeopatik ovlivňujících krevní srážlivost (podle mých znalostí), naprosto nutné, aby toto homeopatikum bylo vybráno na základě Vašeho celkového aktuálního zdravotního stavu, nikoliv rutinně.

Jitka

Afty, výtoky

2. července 2014, 22:48

Dobrý den,
chtěla by jsem poradit vhodná homeopatika na opakující se afty v ústech a vaginální výtoky.
děkuju

Petra

Re: Afty, výtoky

3. července 2014, 18:09

Dobrý den Petro,
na problémy s afty je možno zkusit např. Borax (afty při jídle nebo jiném dotyku krvácejí a v ústech je pociťována horkost a bolestivost, nelze jíst ani pít), Mercurius solubilis (k aftům se přidává silné slinění a dásně jsou jako houba), Arsenicum album ( současně s afty je v ústech pociťována suchost a pálivá bolest, na kterou paradoxně pomáhá teplo). Potenci bych doporučila 9 CH, 3 kuličky vycucat nalačno a opakovat 3-4x denně. Pokud nedojde ke známkám zlepšení do druhého dne, přestat s podáváním. Tento výčet není zdaleka úplný.
Vaginální výtoky je vhodné řešit celostním homeopatikem. I problémy s afty bych doporučila řešit raději celostně, protože se jedná o vracející se problém.

Jitka

problémy se spaním

9. června 2014, 08:21

Dobrý den, můj sedmnáctiměsíční syn se zhruba od svých 6 měsíců budí v noci co hodinu. Uspávat a uklidnit ho můžu jen já,všechny ostatní odmítá. Vyžaduje prso,pak se uklidní.Vykřičet ho s manželem nechceme nechat. Přes den se budí po půlhodině, i když je velmi ospalý.Někdy se ho podaří ještě uspat opět kojením nebo v kočárku. Je nějaký homeopatický lék,který by mu se spaním pomohl? Děkuji za opověď. Lenka .

Lenka P.

Re: problémy se spaním

11. června 2014, 22:11

Dobrý den Lenko,
jedná se o chronický problém, v každém případě doporučuji návštěvu u homeopata, neboť potíže s nespavostí jsou u několika set homeopatik. Uvažovat lze např. o Boraxu, zde se děcko často budí s úlekem a pláče, současně má potíže při kojení (buď při něm usíná nebo mu nejde začít pít) nebo o Lycopodiu, dítě se budí hlady a vyžaduje jídlo, o Pulsatille, kde děcko vyžaduje fyzický kontakt s matkou, je hodně mazlivé a usíná jen s matkou (v tomto případě je u děcka výrazná bezžíznivost).

Jitka

«  <   ... 10  11  12  13  14  15  16   >  »Preskripce homeopatických přípravků je závislá na celostním vyšetření homeopatem, proto jakékoli užití homeopatika dle odpovědí v této poradně je na vlastním rozhodnutí uživatele těchto webových stránek a homeopat nenese za následky podání žádnou zodpovědnost.

kontakt

Jitka Vaníčková, P. G. Hom.

jitka@homeo-poradna.cz
+420 605 123 249

homeopatická poradna

Sicherova 1601/14
Praha 14 - Kyje
198 00