Tento web Vás žádá o souhlas s používáním souborů cookie, které využívá k vylepšování poskytovaných služeb a k interním analýzám, ale nikoli pro reklamní účely. Vaši volbu bude následně možné kdykoli změnit ve spodní části stránky.

Proč homeopatie?Proč homeopatie?

Samuel Hahnemann - zakladatel homeopatie Každý organismus má své vlastní vnitřní řídící centrum, které udržuje tento organismus v rovnováze, tedy ve stavu zdraví, a to i za měnících se okolních podmínek. Nastane-li porucha tohoto řídícího centra, organismus onemocní, a to se projeví příznaky choroby. Lze říci, že princip homeopatie je takový, že homeopatický lék dá špatně fungujícímu řídícímu centru informaci o chybě a současně i o její opravě. Během tohoto procesu (tedy uzdravování) může přechodně dojít ke zvýraznění některých potíží.

Homeopatie je tedy velmi moudrý léčebný systém, ve kterém správně vybraný homeopatický lék uzdravuje organismus na všech úrovních, tj. fyzické, emocionální i mentální.

Jak homeopatie funguje?

Homeopatie využívá několika zákonů, z nichž nejdůležitější jsou zákon podobnosti a zákon minimálních dávek. Pro jejich objasnění použiju jako příklad stav, který zažíváme při krájení cibule. Z nosu nám teče velké množství řídkého, dráždivého sekretu, hodně nám slzí oči a máme potřebu odejít na čerstvý vzduch, kde se nám uleví. Má-li pacient rýmu, při které má odřený nos, ze kterého mu, jak se lidově říká, teče jak z kohoutku, slzí mu oči a cítí se lépe na čerstvém vzduchu, pomůže mu lék Allium cepa, který je vyroben z cibule jejím vyluhováním a mnohonásobným zředěním tohoto výluhu. Homeopatie je tedy o hledání látky (léku), která u zdravého člověka vyvolává stejné příznaky, které má pacient. Po mnohonásobném zředění (v minimální dávce) je pak tato látka schopna tyto příznaky léčit.

Léčba dle zásad homeopatie je tudíž „šitá každému člověku na míru“, nepotlačuje projevy nemoci, ale posiluje vlastní obranné síly organismu.

Jak probíhá takové homeopatické vyšetření se dočtete zde.

  • je pro Vás k dispozici zdarma
  • v žádném případě nenahrazuje konzultaci s homeopatem

Arnica a ředění krve

4. července 2014, 22:35

Dobrý den, za pár týdnů mám termín porodu. Chtěla bych před a po porodu užívat Arnicu. Ředím si krev Fraxiparinem 0,6/den.
Je užívání vůbec vhodné, případně v jakém ředění? Mohu i ostatní běžně doporučovaná homeopatika k porodu a po něm? Děkuji za odpověď.

Lenka

Re: Arnica a ředění krve

5. července 2014, 09:03

Dobrý den Lenko,

na preventivní podávání homeopatik se názory homeopatů velmi liší. Osobně rutinní preventivní podávání homeopatik nepoužívám, takže pokud by pro Vás Arnika či jakékoliv jiné homeopatikum nebylo v danou chvíli indikované, nedoporučila bych Vám jeho užívání.
Pokud navíc aplikujete Fraxiparin, je to v případě podání homeopatik ovlivňujících krevní srážlivost (podle mých znalostí), naprosto nutné, aby toto homeopatikum bylo vybráno na základě Vašeho celkového aktuálního zdravotního stavu, nikoliv rutinně.

Jitka

Afty, výtoky

2. července 2014, 22:48

Dobrý den,
chtěla by jsem poradit vhodná homeopatika na opakující se afty v ústech a vaginální výtoky.
děkuju

Petra

Re: Afty, výtoky

3. července 2014, 18:09

Dobrý den Petro,
na problémy s afty je možno zkusit např. Borax (afty při jídle nebo jiném dotyku krvácejí a v ústech je pociťována horkost a bolestivost, nelze jíst ani pít), Mercurius solubilis (k aftům se přidává silné slinění a dásně jsou jako houba), Arsenicum album ( současně s afty je v ústech pociťována suchost a pálivá bolest, na kterou paradoxně pomáhá teplo). Potenci bych doporučila 9 CH, 3 kuličky vycucat nalačno a opakovat 3-4x denně. Pokud nedojde ke známkám zlepšení do druhého dne, přestat s podáváním. Tento výčet není zdaleka úplný.
Vaginální výtoky je vhodné řešit celostním homeopatikem. I problémy s afty bych doporučila řešit raději celostně, protože se jedná o vracející se problém.

Jitka

problémy se spaním

9. června 2014, 08:21

Dobrý den, můj sedmnáctiměsíční syn se zhruba od svých 6 měsíců budí v noci co hodinu. Uspávat a uklidnit ho můžu jen já,všechny ostatní odmítá. Vyžaduje prso,pak se uklidní.Vykřičet ho s manželem nechceme nechat. Přes den se budí po půlhodině, i když je velmi ospalý.Někdy se ho podaří ještě uspat opět kojením nebo v kočárku. Je nějaký homeopatický lék,který by mu se spaním pomohl? Děkuji za opověď. Lenka .

Lenka P.

Re: problémy se spaním

11. června 2014, 22:11

Dobrý den Lenko,
jedná se o chronický problém, v každém případě doporučuji návštěvu u homeopata, neboť potíže s nespavostí jsou u několika set homeopatik. Uvažovat lze např. o Boraxu, zde se děcko často budí s úlekem a pláče, současně má potíže při kojení (buď při něm usíná nebo mu nejde začít pít) nebo o Lycopodiu, dítě se budí hlady a vyžaduje jídlo, o Pulsatille, kde děcko vyžaduje fyzický kontakt s matkou, je hodně mazlivé a usíná jen s matkou (v tomto případě je u děcka výrazná bezžíznivost).

Jitka

močové cesty

23. dubna 2014, 13:02

Dobrý den, dcera Jana - 18 let, měla před šesti týdny zánět močového měchýře, léčba antibiotiky. Asi po dvou týdnech opět pálení při močení, občas se objevilo, nepřikládala tomu pozornost. Nyní je opět léčena antibiotiky, v moči opět bakterie e coli.Pálení při močení, záškuby v podbřišku,návaly horka pak zas zima, bolest v zádech - neví, zda není od cvičení, únava, rýma. Má dostatek tekutin, alespoň tři litry denně, ale teď jí připadá, že tak hodně nechodí močit - pije urologické čaje. Celkově je dost citlivá, stresující, dost se jí potí nohy - chodidla. Co by jste jí doporučila za homeopatikum ? Děkuji!

Jana

Re: močové cesty

23. dubna 2014, 21:23

Dobrý den Jano,

pokud se potíže vracejí v takto krátkých intervalech, byla by vhodná celková léčba k odstranění náchylnosti k těmto potížím.
Na akutní stav lze zkusit např. Cantharis (je velmi silné pálení a bolest při močení, často je v moči krev, potíže začnou velmi náhle, pacient až křičí bolestí při močení), Nux vomica (neustálé nucení, ale odchází jen malé množství moči), Petroselinum (náhlé nucení, kterému je nutno okamžitě vyhovět, jinak začne bolest, je přítomno svědění a lechtání v močové trubici), Sarsaparilla (bolest přichází až s posledními kapkami moče), Berberis (tmavá moč se sedimentem, bolesti se šíří do jiných míst než jsou moč. cesty, často bývá pocit bublání v moč. cestách), Dulcamara (bolest a nucení horší při prochladnutí nebo během zimnice). Tento výčet není úplný.
Užívat nízkou potenci (nejlépe 9CH) opakovaně 3-5x denně, pokud nenastane zlepšení během jednoho dne, nepokračovat v podávání a zvolit jinou léčbu.

Jitka

prostata+ hyperaktívní močový měchýř

15. dubna 2014, 14:56

Dobrý den,
již čtyři roky trpím problémy s prostatitidou navštívil jsem více urologických ambulancí a nakonec mi ještě zjistili že mám hyperaktívní močový měchýř.Teď jsem byl v urologické ambulanci znovu a řekli mi že se mi prostatiiída vrátila že prý se to vrací.Dá se táto nemoc vyléčit? Děkuji.

Erik

Re: prostata+ hyperaktívní močový měchýř

16. dubna 2014, 11:24

Dobrý den Eriku,

Vámi popisované potíže s prostatou a hyperaktívním močovým měchýřem by měly být homeopaticky zvládnutelné. Zánět se vrací proto, že organismus je ve svém současném stavu náchylný k této obtíži, je to stejné, jako když se někomu opakovaně vracejí angíny nebo bronchitidy, nachlazení atd. Homeopatická léčba vyladí organismus do vyšší úrovně odolnosti.

Jitka

«  <   ... 11  12  13  14  15  16  17   >  »Preskripce homeopatických přípravků je závislá na celostním vyšetření homeopatem, proto jakékoli užití homeopatika dle odpovědí v této poradně je na vlastním rozhodnutí uživatele těchto webových stránek a homeopat nenese za následky podání žádnou zodpovědnost.

kontakt

Jitka Vaníčková, P. G. Hom.

jitka@homeo-poradna.cz
+420 605 123 249

homeopatická poradna

Sicherova 1601/14
Praha 14 - Kyje
198 00